Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. června 2023 11:00
Čas čtení 3:14
Tereza Šnajdrová

Kauza Rammstein: Shrnujeme vše, co zatím víme o obvinění Tilla Lindemanna ze sexuálního násilí

Kauza Rammstein: Shrnujeme vše, co zatím víme o obvinění Tilla Lindemanna ze sexuálního násilí
Zdroj: Simone Cecchetti/Corbis via Getty Images
HUDBA NĚMECKO RAMMSTEIN SEXUÁLNÍ NÁSILÍ SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Všechno začalo 23. května letošního roku, kdy 24letá Irka Shelby Lynn zveřejnila na sociálních sítích fotografie svého těla pokrytého modřinami. Ty si údajně odnesla z večírku po koncertu kapely Rammstein, kam byla pozvána spolu s dalšími dívkami.

Lynn z napadení se sexuálním motivem nepřímo obvinila frontmana skupiny Tilla Lindemanna. Následně se ženy z celé Evropy začaly svěřovat s tím, že mají s kapelou podobnou zkušenost. Některé z nich tvrdí, že byly sexuálně napadeny. Till Lindemann je nyní kvůli obvinění ze sexuálního napadení v Německu vyšetřován, píší NME a BBC.

Shrnujeme vše o kauze Rammstein. 

Doporučeno
Krev, bezvědomí, modřiny: Zpěvák z Rammstein čelí novým obviněním ze sexuálního napadení Krev, bezvědomí, modřiny: Zpěvák z Rammstein čelí novým obviněním ze sexuálního napadení 3. června 2023 10:57

Irka měla tělo plné modřin. Údajně byla zdrogována

Shelby Lynn se zúčastnila koncertu kapely Rammstein v litevském Vilniusu, který se konal 22. května 2023. Druhý den pak na Twitteru uveřejnila sérii příspěvků o své zkušenosti s německou metalovou skupinou a také fotografie svého těla, které bylo plné modřin. Kapela Rammstein ji prý pozvala na soukromý večírek, kde jí byly nabídnuty drinky, po kterých se cítila „neobvykle intoxikovaná“. Později si uvědomila, že v nápojích mohly být drogy. Test provedený z moči tuto teorii vyvrátil. 

Na večírek byla Lynn pozvána spolu s dalšími dívkami. Všechny telefony musely zůstat před místností, v níž se večírek konal. Jakmile na něj dívky přišly, Lynn byla údajně odvedena do malé komůrky za pódiem, kde se s ní chtěl setkat frontman kapely Till Lindemann. „Do té místnosti by se možná vešli čtyři lidé, byla úzká jako zkušební kabinka v nějakém obchodě,“ popsala čtyřiadvacetiletá dívka. 

Následně se setkala s Lindemannem, kterému prý hned v úvodu oznámila, že s ním nehodlá mít sex. To mělo zpěváka zaskočit. Na Lynn měl křičet, reagovat rozzlobeně a z místnosti měl odejít s tím, že mu to bylo přislíbeno. Dívka se pak vrátila na večírek k ostatním a druhého dne si na hotelu uvědomila, že si část večera nepamatuje. Zjistila však, že má na těle modřiny a podlitiny, což okamžitě nahlásila litevské policii.

Doporučeno
Zůstala bych raději uvězněná v lese s medvědem, nebo s mužem? Většina žen má jasno, s medvědem Zůstala bych raději uvězněná v lese s medvědem, nebo s mužem? Většina žen má jasno, s medvědem 3. května 2024 14:00

Poté, co se kauza rozjela, Lynn na sociálních sítích zdůraznila, že Lindemanna nikdy ze sexuálního zneužití neobvinila. „Ráda bych to znovu objasnila. Till se mě nedotýkal. Přijal, že jsem s ním nechtěla mít sex. Nikdy jsem netvrdila, že mě znásilnil,“ napsala na Twitteru.

Rozsáhlé vlákno týkající se chování kapely Rammstein se na Twitteru velmi rychle ujalo a Lynn se pak mělo ozvat dalších zhruba 50 žen, které měly se skupinou podobnou zkušenost jako ona. 

Krev i bezvědomí. K Lynn se začaly přidávat další dívky

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse