Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. srpna 2023 12:09
Čas čtení 0:52
Radim Šlechta

Nemůže za to, že se narodil jako straight běloch: Harry Styles na obálce Vogue rozčílil Billyho Portera. Co vzkázal Anně Wintour?

Nemůže za to, že se narodil jako straight běloch: Harry Styles na obálce Vogue rozčílil Billyho Portera. Co vzkázal Anně Wintour?
Zdroj: Getty Images/Matt Winkelmeyer/Staff
NEWS FILMOVÉ OSOBNOSTI HARRY STYLES HUDBA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Harry Styles se v roce 2020 objevil na obálce Vogue v dlouhých šatech. Billy Porter to vnímá jako zneužití všech, kteří za de-gendering módy bojovali v minulosti.

„Je tam jenom proto, že je bílý a heterosexuální,“ vyjádřil herec Billy Porter své znechucení nad obálkou časopisu Vogue s Harrym Stylesem z roku 2020. Zpěvák byl tehdy prvním mužem, který se na obálce objevil. Podle Porterova vyjádření pro The Telegraph je nespravedlivé, že časopis umístil na obálku zrovna Stylese.

Doporučeno
Paradox módního průmyslu. Proč se návrháři a návrhářky oblékají „nestylově“? Paradox módního průmyslu. Proč se návrháři a návrhářky oblékají „nestylově“? 14. srpna 2023 11:00

Oblíbený zpěvák se na obálce časopisu objevil v dlouhých šatech. Dle Portera ale kráčí po cestě, kterou za něj vyšlapali jiní. „Nepřipadá mi to správné. Vy a vaši lidé využíváte mou komunitu, abyste se zviditelnili. Musel jsem celý život bojovat, abych si mohl na červený koberec vzít šaty, aniž by mě tam někdo napadl,“ vyjádřil se Porter. Styles na rozdíl od něj dle hercových slov „nemusel obětovat vůbec nic“.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílel uživatel @harrystyles

Podle Billyho se problém netýká Stylese, který „nemůže za to, že se narodil jako straight běloch“, diskuse by měla směřovat spíš k lidem, kteří zodpovídají za obsah. Porter v rozhovoru uvedl, že se s šéfredaktorkou Annou Wintour v minulosti setkal.

Doporučeno
Lily-Rose Depp si užívá slovenský festival Grape po boku své přítelkyně 070 Shake. Raperka vystoupila místo Yunga Leana Lily-Rose Depp si užívá slovenský festival Grape po boku své přítelkyně 070 Shake. Raperka vystoupila místo Yunga Leana 14. srpna 2023 10:50

„Ta mrcha se mě zeptala, co mohou dělat lépe, a mě to tolik vykolejilo, že jsem jí neřekl, co jsem chtěl. Měl jsem jí říct, aby využila moci Vogue k tomu, aby pozvedla vůdčí hlasy tohoto hnutí za de-gendering módy... O šest měsíců později je prvním mužem na obálce Harry Styles,“ postěžoval si Porter.

Domů
Sdílet
Diskuse