Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. listopadu 2023 12:38
Čas čtení 0:44
Radim Šlechta

Pyšná princezna se stane animákem. První ukázky vypadají jako od Disneyho

Pyšná princezna se stane animákem. První ukázky vypadají jako od Disneyho
Zdroj: CinemArt
NEWS NOVÉ FILMY
Uložit Uložené

Slavná česká pohádka se dočká animované verze. Těšit se na ni můžeš už příští rok.

Pyšná princezna je snad jednou z nejznámějších českých pohádek. Poupátka se v ní rozvíjí, rádcové hledají a zpívat se v ní chodí do země krále Miroslava. A teď by se to všechno mělo dít také v nové animované verzi.

Doporučeno
Na internet se dostaly první záběry z původní verze Shreka. Tato obluda by vystrašila každé dítě Na internet se dostaly první záběry z původní verze Shreka. Tato obluda by vystrašila každé dítě 25. listopadu 2023 13:23

Týmy v současné době pracují na nové verzi pohádky, která by měla představovat takový milostný dopis filmu z roku 1952, ale i předloze Boženy Němcové a pohádkové tradici. Režie se ujali David Lisý a Radek Beran, který je zároveň i autorem scénáře.

Anketa:
Povede se nové zpracování klasiky?
Zatím vypadá skvěle, určitě ano!
Původní Krasomilu nic nepřekoná!
Zatím vypadá skvěle, určitě ano!
42 %
142 Hlasů
Původní Krasomilu nic nepřekoná!
58 %
200 Hlasů


„Lákal mě návrat k původní literární předloze pohádky Potrestaná pýcha, možnost vyzdvihnout motiv čisté lásky, díky které lze proměnit k lepšímu i svůj charakter. Zároveň jsem s radostí použil některé ikonické momenty původního filmu. Například akční scénu ze mlýna, šermovací tanec v trámoví, poskakující výběrčí daní v pytlích, zpívajícího ševce na hranici království nebo ‚našli moji rádcové‘,“ vyjmenovává Radek Beran.

Pyšná princeznaPyšná princeznaPyšná princeznaPyšná princezna
Zobrazit galerii
(9)

Na produkci se stále ještě pracuje a do kin by měla nová Pyšná princezna vstoupit až v listopadu následujícího roku. Už teď se ale můžeš podívat na ukázky z natáčení i vizuály hlavních postav, které velmi připomínají známé Disney charaktery s velkýma očima a velmi jemnými rysy. 

Domů
Sdílet
Diskuse