Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
Čteš článek:
Tohle je 10 nejoblíbenějších psích plemen v Česku. Je mezi nimi i tvůj mazlíček?
Doporučeno
Vybrali jsme top 10 bílých tenisek, které jsou momentálně nejvíc fresh. Vyber si svůj letní módní trumf Vybrali jsme top 10 bílých tenisek, které jsou momentálně nejvíc fresh. Vyber si svůj letní módní trumf 21. května 2024 13:30

8. Zlatý retrívr

Osmé místo zaujal zlatý retrívr, jehož první zástupce do Česka přišel na začátku 80. let. Pes se rád pohybuje ve společnosti lidí, jeho oblíbenou činností jsou hry a využíván je při lovu kachen či při canisterapii.

Zlatý retrívr
Zdroj: Wikimedia Commons / Lhotka Petr / volně k užití

7. Australský ovčák 

Na sedmém místě najdeme australského ovčáka, jehož první zástupce se do Česka dostal až v roce 1994. Toto plemeno je oblíbené zejména u záchranářů. 

Australský ovčák
Zdroj: Wikimedia Commons / Autor: Bonnie van den Born / volně k užití
Doporučeno
Obří svět, černý samuraj a vylepšené souboje. Toto je vše, co musíš vědět o ambiciózní hře Assassin's Creed Shadows Obří svět, černý samuraj a vylepšené souboje. Toto je vše, co musíš vědět o ambiciózní hře Assassin's Creed Shadows 22. května 2024 14:30

6. Labradorský retrívr 

Šesté místo v žebříčku získal labradorský retrívr, který je považován za neagresivního a přátelského psa, jehož velkou vášní je voda. Pro svou povahu bývá často využíván v canisterapii či jako vodicí pes pro nevidomé lidi. 

labrador
Zdroj: Pexels/Markus Distelrath/volně k užití

5. Border kolie

Pátým nejoblíbenějším českým psem je border kolie. Toto plemeno bylo původně vyšlechtěno pro práci se stády zvířat, proto může být někdy složité s ním fyzicky i psychicky pracovat. 

Border Kolie
Zdroj: Wikimedia Commons / Autor: Iceblueblue / volně k užití
Čti na další straněČti na předchozí straně
Článek končí na další straně
Strana 2 z 3
Zpět
Sdílet
Diskuse