Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. června 2016 v 14:44
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Snapchat chytře investoval a odkoupil společnost se zaměřením na VR. Dočkáme se novinek?

TECH
Uložit Uložené

Snapchat raketově roste, společně s tím i jeho výdělek, který teď chytře investoval do koupi společnosti Seene.

Snapchat jde vzhůru popularitě stejnou rychlostí jako před několika lety Facebook, který aktuálně kraluje na poli sociálních sítí a pravděpodobně se překonání jeho limitů jiným konkurentem jen tak nedočkáme. Ale zpět ke Snapchatu – ten před pár dny podle nejnovějších statistik překonal svojí denní aktivitou uživatelů o pár let starší Twitter. Snapchat denně podle všeho použije přes 150 milionů uživatelů, naopak Twitter o zhruba 10 milionů uživatelů méně. A nyní se k němu opět upíná zrak převážně technologických nadšenců, protože právě společnost Snapchat odkoupila méně populární aplikaci Seene, která však v sobě skrývá miliardový potenciál.

Snapchat chytře investoval a odkoupil společnost se zaměřením na VR. Dočkáme se novinek?
Zdroj: Seene.co

Seene je služba dostupná zhruba od roku 2013, která si však nevybudovala příliš velkou uživatelskou základnu. Aplikace Seene pracuje na principu skenování vašeho obličeje. Tento sken následně převede do formy 3D selfie. Jednou z hlavních výhod této aplikace je však ta, že na rozdíl od jiných výrobců a společností nepotřebuje ke snímání speciální senzory ani kamery, jako tomu je například u googlovského projektu Tango nebo Microsoft Kinectu, ale vystačí si s obyčejnou kamerou vašeho chytrého telefonu. A toto je pouhým zlomkem toho, co ve výsledku společnost nabízí. Při pohledu na další ze služeb najdeme možnosti v rozšířené realitě, využití 3D v e-commerce a převod obyčejných fotografií opět do 3D.

Takže lze říct, že Snapchat chytře investoval do VR, bez nutnosti zkoumat a vyvíjet svá vlastní řešení. A vzhledem k tomu, s jakou rychlostí Snapchat zavádí novinky, je pouhou otázkou času, než se poznatků a technologií ze Seene dočkáme i uvnitř obyčejného Snapchatu, který již teď s 3D trochu koketuje pomocí svých speciálních filtrů.

Domů
Sdílet
Diskuse