Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Příběh jedné malé lži, díky které se značka Places + Faces stala celosvětovým movementem

Už tento pátek a sobotu proběhnou v Praze a Bratislavě dvě velké párty pod hlavičkou značky PLACES + FACES, která má však zajímavou historii.

1. únor 2017, 16:07

Už tento pátek a sobotu proběhnou v Praze a Bratislavě dvě velké párty pod hlavičkou značky PLACES + FACES, která má však zajímavou historii.

Že se i naše dvě malé krajinky staly za poslední období kolébkou urban kultury, již snad mnozí z vás měli možnost zaregistrovat. Stále častěji se iniciativní a schopní lidé snaží přinášet na Slovensko a do Česka atraktivní formáty eventů, díky nimž má tato komunita možnost setkávat se a bavit společnými zájmy. A přesně takto by se dala definovat i dvojice PLACES + FACES PARTY, které budeš mít možnost zažít už během tohoto víkendu v Praze a Bratislavě. Putovní série se už mimochodem stihla konat v metropolích jako Tokio, Sydney, Toronto, Londýn, Berlín, Los Angeles či Paříž, kde se pokaždé těšila velké návštěvnosti. Pojďme se však podívat i na pár zajímavostí z historie P + F.

 

Od roku 2013 zaplavily internet fotky od londýnského fotografa, který se díky bratranci svého otce dostal do New Yorku a odtud díky svým snímkům do kruhů lidí jako Kanye West, Big Sean či Travis Scott. Jelikož v tu dobu působili velmi aktivně i 2 Chainz a ASAP Ferg, materiálu na focení bylo v New Yorku skutečně dost. Vsechny fotky Imran Ciesay (Aux God) uploadnul na svůj Tumbrl/blog, který postupně nabíral na popularitě, což je vlastně i základem úspěchu za PLACES + FACES. Druhou polovinou značky je fotograf Soulz, vlastním jménem Solomon Boyede. V době, kdy Ciesay odešel do NY, on zůstal v Londýně fotit tamní akce.

 

Příběh jedné malé lži, díky které se značka Places + Faces stala celosvětovým movementem

 

Za zmínku jistě stojí i to, jak si kluci vybojovali vstupy na akce, kdy ještě jejich blog nebyl znám. Nejčastěji lhali sekuriťákům, že jsou z médií, což by možná zabralo i na Slovensku, ovšem prosím, nezkoušejte to. Hlavně v New Yorku to dvojici vycházelo, protože si všichni mysleli, že je Ciesay velmi důležitá osoba vzhledem k jeho anglickému přízvuku. Později z toho vznikl merch, konkrétně trička s jednoduchým nápisem Places + Faces, přičemž se design postupně měnil a přibyly i mikiny. Také samotné snímky doplnily i videoepizody z různých koutů světa a prohlédnout si je můžete zde.

 

Trička brzy doplnily i mikiny, kapsy, bundy a ženské spodní prádlo. Důležitým mezníkem pro P + F byl určitě drop v londýnském Selfridge v červenci 2016, kde se značka dostala do očí širší veřejnosti. „Vystoupil“ tam ASAP Nast s oranžovou hlavou mezi stojany s oblečením. Vedení Selfridges tehdy rozhodně překvapil velký zájem i samotná párty, která se u nich odehrála. Aktuálně jsou věci Places + Faces celosvětově vyprodány a mezi resellery se tyto kousky pohybují za několikanásobně vyšší cenu, avšak v rámci pražské a bratislavské párty proběhne F*CK THEM pop up store na adrese Panská 5, Praha 1, kde si budeš moci nějaký koupit za původní cenu.

 

Příběh jedné malé lži, díky které se značka Places + Faces stala celosvětovým movementem

 

Těšíme se na tebe tedy již třetího a čtvrtého února na jedinečných eventech, kde vystoupí i Dalyb či DJ NobodyListen.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse3 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Cookel1. únor 2017, 22:27

Jediný zdroj, z ktorého autor čerpal boli yak.shove Instagram Stories.

29 Odpovědět · Nahlásit
avatar
average1. únor 2017, 17:37

čo by možno zabralo aj na Slovensku, avšak prosím, neskúšajte to. ??? preco by sme to nemohli skusit? maximalne si to overia a ta poslu prec :D

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ash92. únor 2017, 9:16

lebo 90% biletárov u nás na vstupe su debili s IQ 60

10 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější