Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
17. června 2017 13:01
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Dohoda o natáčení kultovního Duke Nukem je na spadnutí! V jaké fázi je adaptace Borderlands?

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

CEO Gearbox Software se rozhovořil o dvojici chystaných adaptací počítačových her.

Společnost Gearbox Software uvolnila nové informace k chystané adaptaci hry Borderlands a současně oznámila, že má v plánu i filmové zpracování kultovního Duke Nukem. A přestože momentálně nejvíce letí komiksovky, je možné, že se v budoucnu trend přesune směrem k adaptacím počítačových her. Krom chystané adaptace Resident Evil totiž různá studia připravují ještě adaptace her jako Rampage, Uncharted, Tomb Raider, Splinter Cell a Call of Duty. S přičtením dvou titulů od Gearbox Software jde již o slušnou dávku titulů.

Gearbox přitom adaptaci Borderlands oznámil už před dvěma lety s tím, že budou solupracovat se společností Lionsgate. Od té doby se jim podařilo najmout Aarona Berga (G.I. Joe 3), který sepíše Rkový scénář. O Borderlands jsme však neslyšeli dlouhý rok, až do chvíle, kdy Randy Pitchford (CEO Gearbox Software) v rozhovoru během E3 doplnil nové informace o projektu: 

„Pracovali jsme na scénářích a strategie, které se momentálně držíme, je taková, že se vše bude zřetelně odehrávat v univerzu Borderlands, ale místo příběhů, které jsme viděli ve hře, vytvoříme nové. Použijeme stejné postavy a scenérie a přistoupíme k tomu podobně jako Marvel. V jejich komiksech nenajdete příběh filmu, ale najdete v nich spoustu postav, témat a dokonce i situací, které jsou ve snímcích zastoupeny.“ 

Dohoda o natáčení kultovního Duke Nukem je na spadnutí! V jaké fázi je adaptace Borderlands?
Zdroj: Flickr.com

Krom podrobností o Borderlands hovořil Pitchford o blížící se dohodě s velkým hollywoodským studiem ohledně adaptace Duke Nukem:

„Pracujeme na tom! Nemůžu to ještě oficiálně oznámit, ale byla tu spousta společností, které měly o natáčení zájem. Právě teď sestavujeme dohodu s velkým filmovým studiem. Jedná se o ty pravé lidi, kteří by měli na Duke Nukem pracovat. Uvidíme, jak to dopadne. Je to neuvěřitelné, ale myslím, že je to velmi pravděpodobné.“

Dohoda o natáčení kultovního Duke Nukem je na spadnutí! V jaké fázi je adaptace Borderlands?
Zdroj: 3D Realms

Vypadá to tedy, že se konečně dočkáme adaptace kultovní hry, o níž se různá studia snažila už od 90. let. My doufáme, že můžeme šéfovi Gearbox Software věřit a dočkáme se skutečně kvalitní adaptace. Těšíte se na Borderlands a Duke Nukem? 

Domů
Sdílet
Diskuse