Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pixabay.com

Muž si vyjel s kradeným traktorem nakoupit cigarety. Když havaroval, ukradl kolový nakladač, aby traktor vyprostil

Dvaadvacetiletý mladík z Jindřichohradecka si prožil opravdu dobrodružnou cestu.

5. prosinec 2017, 16:21
5. prosinec 2017, 16:21

Dvaadvacetiletý mladík z Jindřichohradecka si prožil opravdu dobrodružnou cestu.

Kdo chce, cestu si najde. Tím se asi řídil dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka, který chtěl očividně opravdu moc. V minulém týdnu, v noci z pátku na sobotu, totiž prožil opravdové dobrodružství jako vystřižené z nějaké bláznivé komedie. Cigarety došly, bylo třeba doplnit zásoby. Cesta se mu ovšem zdála být příliš daleká. V bývalém zemědělském družstvu proto ukradl traktor, který ho měl k vytouženým cigaretám přiblížit. Po cestě zpět ovšem s traktorem havaroval. Vydal se tedy znovu na lup. Tentokrát pro nakladač, kterým měl traktor vyprostit.

 

Ilustrační foto

Muž si vyjel s kradeným traktorem nakoupit cigarety. Když havaroval, ukradl kolový nakladač, aby traktor vyprostil

 

Lehce zmožen alkoholem se mladík vloupal do budovy družstva, kde našel chybějící autobaterii z traktoru. Poté se vydal na cestu. V Jindřichově Hradci následně uskutečnil nákup cigaret. Kromě toho se na zpáteční cestu ještě posilnil nějakým tím pivkem. To se však poněkud minulo účinkem, protože ona cesta domů se neobešla bez nehody. Muž narazil s traktorem do stromu nedaleko obce Malíkov. 

 

Těžko říct, zda mu zprvu přišlo nečestné tam stroj nechat, nebo se mu nechtělo šlapat po svých, ale rozhodl se, že traktor z místa nehody vyprostí. Z družstva tedy ukradl kolový nakladač v hodnotě 1,5 milionu korun. Traktor se mu bohužel zachránit nedařilo, a tak po chvíli své snažení vzdal a nechal ho tam. Nakladač ovšem vzorně zavezl zpět na místo, odkud si ho vypůjčil. 

 

Policie ho následně zadržela doma. Přibližně do dvou týdnů čeká muže soud za neoprávněné držení vozidla, jízdu pod vlivem alkoholu nebo způsobení škody na odcizeném traktoru. Ta byla zatím vyčíslena na hodnotu 50 000 korun, kterou bude muset mladík, mimo trest, který mu bude udělen, uhradit.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější