Pondělí 23. 4. 2018 svátek má Vojtěch, Vojtěška

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pexels

Mistr tai-chi proti bojovníkovi MMA. Vyhrála precizní duchovní a fyzická příprava, nebo nekompromisní síla?

Neobvyklé měření sil nemělo předem jasného vítěze.

30. prosinec 2017, 10:21
30. prosinec 2017, 10:21

Neobvyklé měření sil nemělo předem jasného vítěze.

Velká část mladých lidí by si dnes při vybírání bojového sportu či umění, kterému by se chtěli v budoucnu věnovat, vybrala MMA namísto tradičního asijského tai-chi. Starověké asijské bojové umění se postupem let proměnilo spíše na relaxační činnost, které se věnují lidé podobně jako józe a rozvíjejí své pohybové schopnosti, jenže ještě dnes existuje množství tai-chi mistrů.

 

Tradiční bojové umění má své neotřesitelné místo v pomyslné hierarchii jednotlivých bojových sportů, ale existuje minimálně jeden člověk, kterého už řeči o nadřazenosti starých bojových technik nebaví. Jmenuje se Xu Xiaodong, pochází z Číny a profesionálně se věnuje MMA jako trenér i jako bojovník a ve svém volném čase rád provokuje právě zástupce tradičních bojových umění.

 

Vyprovokovat se nakonec nechal Wei Lei, který sám sebe rád označuje za tai-chi mistra, a tak oba kohouti zorganizovali zápas i s přítomností rozhodčího či zvídavého publika. Cílem souboje bylo jediné, všichni chtěli zjistit, zda se nekompromisní síla a výbušnost MMA dokáže rovnat se vznešenými technikami tai-chi.

 

Odpověď přišla po několika sekundách, protože Wei Lei sice chvilku odolával a údery blokoval, avšak sprška dalších ran ho shodila na zem a tam už neměl žádnou šanci. Xiaodong proto potvrdil svou dominanci a pokračuje v boji proti tradičním bojovým uměním, což je neobvyklý koníček, ale lidé se aspoň dobře baví.

 

Zdroj: unilad.co.uk Tagy: MMA, tai-chi
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější