Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. února 2018 15:19
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

FCK, kuřecí restaurace bez kuřete, to není ideální, inzerovalo KFC v britských denících. Omlouvalo se za nedostatek masa v Anglii

GASTRO KFC
Uložit Uložené

KFC se vulgární přesmyčkou omluvilo zákazníkům. Už více než týden totiž v jejich pobočkách ve Velké Británii chybí kuřecí maso a některé další suroviny.

Když firmě, která si svůj byznys vybudovala na prodávání kuřecího masa, dojde kuřecí maso, je to velký problém. Přesně tahle nepříjemná věc se stala nadnárodní americké korporaci KFC, Kentucky Fried Chicken. Jejich výpadek se dotkl ve Velké Británii poloviny poboček.

Maso najednou nebylo k dispozici díky změně jejich logistického dodavatele na německou firmu DHL. Ten nedokázal včas dodat zásilku kuřat, ale i dalších surovin. Například sheffieldská pobočka řetězce ohlásila absenci wrapů, burrita, salátů nebo rýžových boxů, ale také oblíbené zmrzliny. Lidé odcházeli z restaurace nespokojeni a dní bez zásob přibývalo. Někteří zákazníci dokonce nahlašovali KFC na policii. Londýnský obvod Tower Hamlets musel na svém Twitteru zveřejnit výzvu, aby lidé nekontaktovali tísňovou linku ohledně KFC krize. 


Doporučeno
Otestovali jsme snídaně z fastfoodů. Víme, kde si dáš tu nejlepší a kterému místu se vyhnout obloukem Otestovali jsme snídaně z fastfoodů. Víme, kde si dáš tu nejlepší a kterému místu se vyhnout obloukem 25. února 2024 10:00

Jak se k věci postavil samotný kentucký řetězec? Žádné svádění viny na dodavatele nebo hloupé výmluvy nepřišly. KFC zaplatilo celostránkovou inzerci v největších britských denících Evening Standard, Metro a The Sun s velmi netradičním vyjádřením. Svůj třípísmenný název přesmyčkou změnil na akronym amerického výrazu pro silnou nadávku: FUCK.


Řetězec s rychlým občerstvením se takto omluvil všem svým zákazníkům spolu s doprovodným textem: „Kuřecí restaurace bez kuřat – to není ideální. Obrovská omluva naším zákazníkům, speciálně těm, kteří za námi jeli, aby se dověděli, že máme zavřeno. A nekonečný dík našemu týmu a partnerům, pracujícím na napravení celé situace. Byl to pekelný týden, ale děláme pokroky a každý den je do našich restaurací doručováno více a více čerstvých kuřat. Díky, že jste s námi.“ Tento týden by prý už mělo být zase všechno při starém.

Česka se naštěstí tento problém nedotkl vůbec.

Domů
Sdílet
Diskuse