Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. března 2018 10:25
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

K zápasu století zřejmě nedojde. Attila Végh nabídl Karlosi Vémolovi datum souboje, organizace XFN to ale odmítá

SPORT
Uložit Uložené

Fanoušci se svého vysněného zápasu pravděpodobně nedočkají. Organizace XFN zareagovala odmítavě na slova Attily Végha, který se chtěl střetnout s Karlosem Vémolou letos na podzim.

Chvíli se už zdálo, že k vysněnému zápasu mnoha fanoušků MMA mezi slovenskou jedničkou Attilou Véghem a českým zápasníkem Karlosem „Terminátorem“ Vémolou, který se jako první Čech dostal do prestižního UFC, by přece jen mohlo dojít. Na víkendové akci Oktagon 5 totiž nabídl Végh přes televizní obrazovky Vémolovi jasný termín boje, a sice 17. 11. 2018. „Karlos věděl, jak se celá věc má a celou dobu vyzýval on mě. Já ho tedy čekám v toto velké datum, na jeho půdě v Praze,“ řekl k tomu Végh. Čekat bude ale podle všeho zbytečně.

K celé záležitosti se totiž nyní vyjádřila samotná organizace XFN, se kterou má Vémola smlouvu a která je přímým konkurentem Oktagonu, se kterým zase před pár dny podepsal dlouholetý kontrakt právě Végh. „Pokud si OKTAGON MMA myslí, že je možné vyzývat zápasníky jiné organizace, pak navrhuji, aby Gábor vyzval McGregora. Attila Végh byl volný zápasník, a proto s ním XFN jednalo. Nyní již není a já k tomu mám respekt. Stejný respekt od principálů cirkusu OKTAGON MMA nečekám,“ řekl bez servítek promotér XFN Petr Kareš.

„Attila Végh by již nikdy neměl prohrát, protože když se tak stane, pak přijde Karlos Vémola a vítěze na XFN porazí,“ dodal Kareš s tím, že český fighter na chystaném galavečeru pořádaným Oktagonem nikdy nenastoupí.

Pokud tedy tuhle pro fanoušky nepříjemnou situaci nepohne z mrtvého bodu nějaký další vývoj a vyjednávání obou stran, k žádanému zápasu století mezi těmito dvěma velikány domácí MMA scény nedojde. To by ale byla pro celý sport na naší půdě nesporná škoda, což si jistě uvědomují i zmínění zápasníci i organizace. Nezbývá nám tedy než doufat, že se XFN a Oktagonu podaří najít určitý kompromis a diváci se duelu někdy nakonec dočkají. O případných novinkách vás budeme pochopitelně včas informovat.

Domů
Sdílet
Diskuse