Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. března 2018 14:55
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

YouTube zakáže videa, jejichž obsah se týká výroby a prodeje zbraní

TECH YOUTUBE
Uložit Uložené

Se snadno dostupnými návody k výrobě zbraní je konec.

Až do dnešních dnů byl součástí serveru YouTube také videoobsah, který se týkal výroby nebo propagace střelných zbraní. Jednoduché či složitější návody k domácí výrobě pistolí, pušek nebo automatických zbraní byly rychle a zadarmo dostupné naprosto komukoliv. S tím je, zdá se, konec. YouTube se po tragédii ve floridské škole rozhodl tento obsah zakázat.

YouTube zakáže videa, jejichž obsah se týká výroby a prodeje zbraní
Zdroj: pexels.com

Sedmnáct zmařených životů. Taková je nešťastná bilance ze střelby v parklandské škole z poloviny února (február) letošního roku. YouTube se po této události rozhodl od dalšího měsíce přidávání návodů nebo cílenou propagaci zbraní zcela zakázat.

Zákaz se nebude vztahovat jen na samotné zbraně, ale také na různé doplňky – zásobníky či zařízení bump stock, která umožňují použít poloautomatickou zbraň jako zbraň automatickou. I když se to možná na první pohled zdá jako nepatrný krok ke změně, i takový může v budoucnu zachránit životy.

Domů
Sdílet
Diskuse