Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. ledna 2019 19:03
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

IKEA začala prodávat certifikovaný Lightning kabel. Stojí 199 Kč

TECH
Uložit Uložené

Už žádné drahé originály, IKEA prodává Lightning kabely za hubičku.

Výborná novinka pro fanoušky zařízení Apple. IKEA totiž do svého sortimentu zařadila kabely LILLHULT, které oplývají Lightning konektorem.

Aby společnost zaručila skutečnou kvalitu, nechala si konektor certifikovat přímo společností Apple, takže je jisté, že bude bez problému kompatibilní s každý jablečným zařízením, které má lightningovou zdířku.

IKEA začala prodávat certifikovaný Lightning kabel. Stojí 199 Kč

Certifikát MFi (Made for iPhone) postrádá mnoho neoriginálních kabelů, což má pak za následek, že při nějaké aktualizaci iOS mohou přestat se zařízením komunikovat, takže nedojde ani k přenosu dat, ani přísunu energie. Ty obzvlášť nekvalitní mohou poškodit baterii. 

Kabely LILLHULT měří na délku 1,5 metru, vyrobeny jsou ze speciálního odolného materiálu (kamenem úrazu u originálů je postupné „drolení“ pláště kabelu), součástí je i suchý zip, díky které se kabeláž nebude při cestách zamotávat

IKEA začala prodávat certifikovaný Lightning kabel. Stojí 199 Kč

IKEA nacenila svůj nový produkt na 199 Kč, což je zlomková cena oproti 890 Kč za dvoumetrový originál. Do nabídky gigant zahrnul kromě Lightningů také micro USB a USB-C ve stejném designu. Více najdeš na oficiálních stránkách obchodu. 

Domů
Sdílet
Diskuse