Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 21. 8. 2019 svátek má Johana

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Sport
3
Ondřej Jarůšek
17. březen 2019, 16:38

Strhující show Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

Vyprodaná Ostravar Aréna se stala dějištěm velkolepého turnaje Oktagon 11, který opět nabídl senzační zápasy a elektrizující atmosféru.

Ondřej Jarůšek
17. březen 2019, 16:38
Strhující show Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

První velký turnaj roku 2019 domácí organizace OKTAGON MMA nemohl dopadnout lépe. Karta nabitá k prasknutí do ostravské Ostravar Arény přilákala 11 300 fanoušků smíšených bojových umění, kteří se stali svědky další nezapomenutelné show.

 

Celý galavečer se nesl v duchu velkých výzev, zvratů a očekávaných duelů. Do posledního místa vyprodaná hala navíc se postarala o fantastickou atmosféru, která trvala během všech dvanácti napínavých bitev. A my u toho samozřejmě nemohli chybět. 

 
Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

TKO v poslední sekundě 

Zahajovacím zápasem turnaje se stala bitva mezi dvěma účastníky loňské televizní reality show Oktagon výzva 3 – Tomášem Le Sym a Omarem Ahmadem. Oba bojovníci ukázali touhu vyhrát, nicméně z vítězství se nakonec radoval mnohými favorizovaný Le Sy, který svého soupeře ukončil na TKO těsně před koncem prvního kola v čase 4:59.

 

Po konci zápasu Le Sy také nastínil své další plány a dle svých slov chce zamířit o jednu váhovou kategorii níž (tedy do pérové váhy do 66 kilogramů), kde slibuje, že „roz*ebe všechny“.

 

Atraktivní podívanou nabídl i následující zápas. Tím se stal střet Marka Bartla s Azizem Dauliatovem. Druhý jmenovaný se pokusil po dvou prohrách v řadě vrátit zpátky na vítěznou vlnu, to mu ale Marek Bartl nedovolil. Aziz svému soupeři podlehl v druhém kolem na submisi (armbar) a Bartl tak mohl slavit již pátou výhru v řadě.

 

Do třetího duelu večera nastoupil za Českou republiku Michal Konrád, kterému se postavil polský zápasník Mateusz Legierski. Ten na poslední chvíli nahradil zraněného Slováka Lukáše Pajtinu a ve svých dvou dosavadních zápasech vždy odcházel jako vítěz. A stalo se tak i nyní. Michala Konráda porazil v prvním kole na TKO.

 

Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

 

Ve čtvrtém předzápase proti sobě poměřili síly vítěz Oktagon výzvy 3 Karol Ryšavý a Jaroslav Jartim, který se po angažmá v konkurenční organizaci XFN vrátil zpět pod střechu Oktagonu. Návrat mu však nevyšel dle představ. Šampion Ryšavý opět prokázal své kvality a Jartima utáhl v prvním kole na submisi (rear-naked choke).

Jak slíbil, tak doručil

Následoval vysoce očekávaný duel mezi slovenským bojovníkem Robo Pukačem a českou legendou bojových sportů Tomášem Kuželou. První dvě kola nabídla tvrdou pěstní přestřelku s řadu zajímavých momentů. Úspěšnějším se však nakonec stal „Diamantový Čávo“ Pukač, když ve třetím kole uštědřil svému soupeři tvrdé TKO.

 

Pak už přišel čas na hlavní zápas první karty, ve kterém si svou premiéru pod křídly Oktagonu odbyl český „Terminátor“ Karlos Vémola. Ten fanouškům slíbil, že svého polského  soupeře Brandýse ukončí v prvním kole. A to se mu podařilo. Nejednalo se sice o jeho oblíbené TKO, nýbrž o submisi (rear-naked choke), i tak ovšem Vémolův debut postavil celou halu na nohy.

 

V nejbližším období se Vémola představí v Liberci na akci Night of Warriors, kde se jeho soupeřem stane Prince Aounalah. Poté „Terminátor“ zamíří do Ruska, kde se utká v hlavním zápase organizace RCC s Mikhailem Ragozinem. Pro největší českou hvězdu MMA to tedy bude jistě velká výzva a my mu budeme držet palce, aby ji zvládl. 

 

Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

Z klece na nosítkách

Po osmé hodině večerní už přišla řada na hlavní kartu večera, kterou odstartoval zápas Milana Ďatelinky a v osmi zápasech dosud neporaženého Miroslava „Inkvizitora“ Brože. Slovenský zápasník se však úctyhodného skóre svého soupeře nezalekl a po naprosto dominantním výkonu Brože ukončil v prvním kole na KO.

 

„Inkvizitor“ Brož zůstal po tvrdých ranách Ďatelinky bezvládně ležet na podlaze oktagonu, odkud musel být nakonec odnesen lékaři na nosítkách. Po pár hodinách si však mohli fanoušci oddychnout, jelikož poražený Brož poslal zprávu, že se již cítí v pořádku a nic vážného mu není.

 

Bitva o Ostravu. Takto byl označován vyhrocený duel dvou místních rodáků Václava Mikuláška a Ondřeje Rašky, mezi kterými to vřelo ještě týdny a měsíce před zápasem. Jako vítěz však může z klece odcházet jen jeden bojovník a tím se stal Václav Mikulášek, který Rašku po přesvědčivém výkonu porazil v první kole na submisi (rear-naked choke).

 

Navzdory vzájemným neshodám si pak po konci zápasu oba borci gentlemansky podali ruce a zakopali válečnou sekeru. Za toto gesto pak bojovníky přihlížející diváci odměnili zaslouženým potleskem. 

 

Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

Srdce bojovníka 

 Neskutečnou podívanou nabídl i další zápas. Do toho nastoupil v pozici favorita český bijec  „Jay Jay“ Gottwald, kterému krátce před turnajem odpadl plánovaný soupeř. Nabídku však na poslední chvíli přijal mladý litevský bojovník Mantas Zakauskas, který předvedl ohromné srdce a svému soupeři nedal vůbec nic zadarmo. 

 

Na výhru to bohužel nestačilo a po třech vypjatých kolech si vítězství 3:0 na body odnesl Gottwald, za svůj senzační výkon si však Zakauskas vysloužil respekt jak soupeře, tak i všech diváků.

 

Stejně napínavou bitvou byl i střet další dvojice bojovníků, kterými byli Máté Kertesz a Radovan Úškrt. Kertesz se během prvního kola dostal do problémů, tlak soupeře však ustál. V druhém kole pak převzal otěže zápasu do rukou právě Kertesz a svého soupeře dokázal ukončit na TKO. 

 

Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

Životní odveta

Hlavní předzápas galavečera budil už během předchozích měsíců silné emoce. Miloš Petrášek po loňské prohře s bývalým zápasníkem UFC Jeremym Kimballem nechtěl slyšet o žádném jiném zápase než o odvětě. A tu taky dostal.

 

Jeremy Kimball byl díky svému působivému výkonu z akce Oktagon 10 mnoha fanoušky favorizován, tlak na Petráška byl tedy obrovský. Diváci se dočkali tvrdé tříkolové bitvy, během které oba borci předvedli skvělou podívanou. Naneštěstí pro Petráška však Kimball zužitkoval všechny své zkušenosti a v zápase dokázal dominovat, český bojovník se tak musel smířit s porážkou 3:0 na body. 

 

Hned poté Jeremy Kimball vyzval na souboj o titul v polotěžké váze Attilu Végha, který nabídku přijal a slíbil, že Petráška pomstí. Pokud dojde k vzájemné dohodě, stát by se tak mělo už v červnu (jún) v Bratislavě.

 

Zároveň si Kimball brousí zuby i na Karlose Vémolu, který slíbil, že pokud Attilu porazí, může se postavit i proti němu. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, jak se situace bude vyvíjet dále.

 

Strhující show Oktagon 11: Vémolova premiéra ve velkém stylu, silné emoce a krvavé zápasy

Boj o krále welteru

Hlavní fight celé akce nepatřil nikomu jinému než šampionovi welterové váhy Davidu Kozmovi, kterého o pás vyzval Samuel „Pirát“ Krištofič. Ten sliboval, že českého bojovníka o opasek připraví a stane se novým krále welteru (váha do 77 kilogramů), David Kozma se však své koruny nehodlal vzdát. 

 

Vypjatý zápas se táhl celých 5 kol, ve kterých se oba bojovníci sáhli až na samé dno. Po zcela dominantním výkonu nakonec rozhodčí připsali výhru úřadujícímu šampionovi Davidu Kozmovi, který tak tímto krásně završuje své působení na domácí půdě. Tedy alespoň na nějakou dobu.

 

Jak totiž David prozradil, jeho další kroky budou směřovat do ruské organizace RCC, kde se mu 4.5. postaví Alexey Shurkevich. Ve hře je však stále možnost, že do České republiky a na Slovensko se bude David vracet na obhajoby titulu, na jeho zápasy se tady budeme těšit a přejeme mu v zahraničí řadu dalších úspěchů.

 

Zobrazit galerii 19 galeria

Další akce na cestě 

Organizace OKTAGON MMA tak opět přinesla velkolepou show, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat. A už brzy si pro nás organizátoři Ondřej Novotný a Pavol Neruda chystají další zajímavé akce. 

 

Tou nejbližší bude turnaj OKTAGON PRIME 1, který proběhne 26.4. v Košicích a představí se na něm zápasníci jako Jakub Dohnal, Ronald Paradaiser, Jozef Wittner, Filip Macek a další.

 

Dne 8.6. pak organizace zavítá do Bratislavy a již v tuto chvíli máme potvrzená tři jména, která se zde s jistotou objeví – Attila Végh, který se utká s Kimballem, pokud se zápas podaří domluvit, Gábor Boráros, který se vrací po zranění kolene, a česká zápasnice Veronika Rodová

 

Jeremy Kimball na pozápasové tiskové konferenci zmínil, že v červnu (jún) odlétá na dovolenou a zápasit proto nemůže, bude tedy na organizátorech, aby se jim podařilo Kimballa přemluvit a zápas na červnový termín doručit. 

 

 

Tagy: Oktagon 11
Ohodnoť článek
13
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.