Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. července 2019 17:57
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Polský týdeník vydal homofobní samolepky s nápisem „zóna bez LGBT“. Největší tamní distributor odmítl časopis prodávat

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Homofobní samolepka zahýbala polskou společností.

Polský magazín Gazeta Polska ke středečnímu číslu přibalil kontroverzní přílohu – homofobní samolepku s přeškrtnutou duhovou vlajkou a nápisem „zóna bez LGBT“. V Polsku, kde jsou manželské svazky v rámci jednoho pohlaví nezákonné, tak ještě více vyostřil atmosféru mezi podporovateli sexuálních menšin a konzervativní částí společnosti právě v období před parlamentními volbami. Informoval o tom deník New York Post.

Opozice, i největší vydavatel a prodejce tisku v zemi, Empik, připravovanou kampaň v minulosti kritizovali a varovali, že pokud časopis opravdu samolepky vydá, tak s ním přestane spolupracovat. K tomuto postupu se přidala i polská pobočka britské společnosti benzínových pump BP. 

„Jestliže se Gazeta Polska rozhodne v zítřejším čísle vydat samolepky ‚zóna bez LGBT‘, časopisy stáhneme z prodeje na všech našich stanicích. BP nepodporuje nenávistné projevy proti žádné skupině lidí. Vyhýbáme se dělení lidí, respektujeme každou lidskou bytost,“ uvedla společnost na svém Twitteru.

S tímto tvrzením však nesouhlasí šéfredaktor časopisu Tomasz Sakiewicz. Kampaň prý nebyla namířena proti konkrétním osobám, ale proti těm, kteří se snaží cenzurovat hlas kritiky směrem k LGBT komunitě. „Chtěli jsme ukázat, že cenzura existuje. To, co se děje, je nejlepší důkaz toho, že LGBT je totalitní ideologie," řekl agentuře Reuters.

Médium má kolem sebe kontroverzní pověst kvůli napojení na politickou stranu Právo a spravedlnost, jejíž předsedou je Jarosław Kaczyńský. Podle New York Post magazín Gazeta Polska také dostává větší prostor na státně vlastněných reklamních místech (od kterých také plyne významné množství příjmů) než ostatní soukromě provozovaný polský tisk. 

Domů
Sdílet
Diskuse