Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. srpna 2019 18:54
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Jak žije legenda Hroznové lhoty Metrix? Kapitolu s DJ Wichem jsem už uzavřel, teď chci ujet 4 tisíce kilometrů na kole, říká

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Jdeme po stopách internetových virálů. Jak si žije postava z Hroznové Lhoty po sedmi letech od své největší slávy?

Flambovaný banán, ty vogo nebo třeba Metrix Steel z Hroznové Lhoty je polozapomenutá postava virálního podhoubí českého internetu. Proslavil se nejen svými tanečními kreacemi, ale i hudebními počiny a videoklipy (například s raperem a účastníkem reality show Leo Beránkem) a také dávným rozhovorem v pořadu DJ Wich Questions. 

V článku se dozvíš: 

 • Jak bookmakeři využívali Metrixovy slávy;
 • co Metrix dělá v současnosti;
 • jak je to s jeho hudební kariérou;
 • co se mu stalo během výletu do Transylvánie;
 • jak se ohlíží za konflikty s DJ Wichem a Leo Beránkem;
 • jaký nejdivnější zážitek se mu stal. 

V roce 2012 byl Metrix často bookovaný na mnoha různých maloměstských diskotékách. Místo kýženého uznání se mu však často dostalo výsměchu od lidí, kteří by možná sami nikde s ničím vystoupit nedokázali. Metrix to ale dal. „Na mě nemáte, nikdy jsem nebyl hejter, davy šílí,“ odříkával tehdy na pódiích, jako by mu to všechno bylo jedno.

A asi bylo. Tanečníkovo (raperovo, beatboxerovo) sebevědomí bylo vždycky silnější a tyto negativní projevy si nikdy nechtěl připouštět. Užíval si show, zřejmě si díky zaplněným kulturním domům i něco vydělal.

Doporučeno
Zmapovali jsme cestu Tylera Durdena, jehož pervitinem nasáklé tracky patří mezi to nejzajímavější, co kdy český rap zažil Zmapovali jsme cestu Tylera Durdena, jehož pervitinem nasáklé tracky patří mezi to nejzajímavější, co kdy český rap zažil 5. července 2017 9:00

Také vydělávali lidé, kteří zbystřili a na Metrixovu vlnu velmi rychle naběhli – bookmakeři, nebo ať už si tihle jedinci s více či méně dobrým úmyslem říkali jakkoli, se často střídali. Existují výpovědi lidí, kteří po vystoupení našli Metrixe sedět samotného před klubem, protože nějaký jeho „manažer“ odjel i s penězi pryč.

Metrix však i přes tyto negativní stránky své kariéry zůstával ve své bublině. Konečně ho něco bavilo, šlo mu to. Způsob zábavy, který si zřejmě nikdy nedával za úkol přinést nějaký intelektuální požitek, zároveň však nikdy nikomu neubližoval.

Nikoho neponižoval. Je ale otázka, jestli neubližoval a neponižoval samotného Metrixe. Zvlášť, když – o zkušenosti bohatší – vydal v srpnu 2016 skladbu, kde mluví o právě o lidech, kteří k němu nebyli přímí.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 67838 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

 • co Metrix dělá v současnosti;
 • jak je to s jeho hudební kariérou;
 • co se mu stalo během výletu do Transylvánie;
 • jak se ohlíží za konflikty s DJ Wichem a Leo Beránkem;
 • jaký nejdivnější zážitek se mu stal. 
Domů
Sdílet
Diskuse