Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. září 2015 13:27
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Satirický seriál Black Mirror se vrací s třetí sérií plnou černého humoru, tentokrát na Netflixu

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Seriál Black Mirror se vrací na televizní obrazovky. Tentokrát bude poutavé příběhy přinášet streamovací služba Netflix.

Skvělá zpráva! Netflix už nějaký ten pátek vysílá především kvalitní obsah a aby se vyzdvihli v očích diváka ještě výše, řekli si, že dvě série seriálu Black Mirror jsou příliš málo a my vám můžeme s radostí oznámit, že se rozhodli natočit 12dílnou třetí sérii! Pro fanoušky série skvělá zpráva, pro lidi, kteří narazili na tento projekt poprvé, zase výzva k tomu, aby se pustili i do předešlých dvou sérií. Pojďme si tedy v krátkosti přiblížit, o co vlastně jde. Ambiciózní britský projekt z pera Charlieho Brookera odvysílal první epizody v roce 2011 a nadšení to bylo veliké, především pak pro kritiky, kteří seriál přijali více než pozitivně. Jedná se totiž o chytrý a velmi dobře zpracovaný počin, jehož každý díl se liší naprosto vším, ale jedno mají společné. Tím je určitý druh satiry nebo černé komedie, která se opírá do (ne)funkčních částí společnosti, do společenských problémů, problémů, které nás čekají v budoucnu a podobných témat. Přestože jsou to vážné věci, tvůrcům se vydařilo je řešit zábavnými příběhy s anglickým humorem. 

Brooker už začal psát nové epizody a koncem letošního roku by měla začít produkce. A navíc, jelikož se jedná o Netflix, který je víceméně mezinárodní a určitě celosvětově známý, tak mají tvůrci miliony nových možností, kterým směrem se vydat. A to především co se týče globálních témat a znepokojivých satirických předpovědí budoucnosti. “Charlie vytvořil unikátní sérii s tajemným hlasem a jasnozřivou, temně komediální vizí. Jsme nesmírně hrdí, že seriál Black Mirror nyní patří pod křídla Netflixu“ - to jsou slova Cindy Holland, viceprezidentky Netflixu pro původní obsah. Datum premiéry bude oznámeno později. Černé zrcadlo je sklem, které odráží 21. století a naší existenci v něm. Můžeme se těšit na dávku intelektuální zábavy, což stvrzuje ocenění Emmy Award, Peabody Award, Rose D’Or a nominace na cenu Bafta.

 

Domů
Sdílet
Diskuse