Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. července 2020 14:18
Čas čtení 1:09
Antonín Havlík

Azyl v Česku pro obyvatele Hongkongu? TOP 09 chce přimět vládu, aby pomohla lidem v nebezpečí před čínskými komunisty

ZAJÍMAVOSTI ČESKO ČÍNA
Uložit Uložené

TOP 09 žádá o azyl pro obyvatele Hongkongu, kterým hrozí nebezpečí ze strany čínské komunistické vlády.

Zástupci TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a Karel Schwarzenberg vyzvali českou vládu, aby nabídla azyl obyvatelům Hongkongu, kterým hrozí nebezpečí. Mezi obyvateli, kteří nechtějí být pod nadvládou Číny, tam totiž probíhá boj za svobodu projevu a demokracii. Jenže ministr zahraničí Tomáš Petříček prý nevidí důvod, proč zavádět speciální program a možnost azylu nabízet.

„Čína v tuto chvíli porušuje dohody, které o Hongkongu sama uzavřela. Občany, kteří se snaží bránit svá práva, hodlá umlčet a tvrdě perzekuovat. Tomu nemůžeme nečinně přihlížet. Nabídnutí azylu těm, kteří jsou v ohrožení, je to nejmenší, co může Česká republika udělat,“ uvedla v tiskové zprávě předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. 

K jejímu názoru se přidává i Schwarzenberg. „Náš národ má svou vlastní zkušenost s dlouhým obdobím nesvobody za komunismu. Našim občanům během toho období poskytla azyl řada svobodných a demokratických států. Teď máme možnost se zachovat stejně a musíme to udělat. Není důstojné, aby v tom vláda mlžila a ministr říkal, že k tomu nevidí důvod,“ řekl.

Domů
Sdílet
Diskuse