Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. července 2020 18:34
Čas čtení 1:18
Vojtěch Vanda

Dvojnásobná vlaková nehoda v Praze: Nejprve se vlak střetl s osobou, ve stejném místě se poté srazil rychlík s osobákem

NEWS ČESKO
Uložit Uložené

Na místě nyní zasahují hasiči, policisté i záchranáři.

Praha dnes zažila dvojnásobnou vlakovou nehodu. V místě mezi stanicemi Praha-Libeň a Praha-Běchovice, kde byl silně omezen provoz kvůli střetu soupravy s osobou, se srazily další dva vlaky. Záchranáři evakuují asi 500 osob (původní odhady hovořily o 300 lidech). Nyní hledají zraněné. Další vlaky pochopitelně nabírají zpoždění.

Doporučeno
Srážka vlaků na Karlovarsku: Co přesně se stalo a proč souprava nepočkala? Srážka vlaků na Karlovarsku: Co přesně se stalo a proč souprava nepočkala? 8. července 2020 11:53

V Praze se dnes udály dvě vlakové nehody, které na sebe navazují. Nejprve se ve vlakovém katastru Běchovice srazila souprava s člověkem. V momentě, kdy se řešily následky nehody, se ve stejném místě střetl rychlík s osobním vlakem. Hasiči museli z vagónů evakuovat 500 osob už v prvním případě, následky té druhé teprve zjišťují. Při nehodě se nikdo nezranil.

Přestože jedna ze souprav vykolejila, vypadá to, že nehoda není vážného charakteru. „V místě omezení dopravy kvůli střetu vlaku s osobou došlo k nehodě dvou vlaků, několik vagónů je vykolejených, provádíme průzkum ve vagónech a hledáme zraněné osoby,“ stojí v tweetu.

Pro deník Právo uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová, že šlo o boční střet. Nehoda se stala na výhybce. „Dopravce poslal pro cestující z pendolina náhradní soupravu Elefant. Ta se při dojíždění střetla s rychlíkem R 989, který stál na koleji,” řekla Novinkám mluvčí SŽDC Pistoriusová.

Doporučeno
„Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra „Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra 27. května 2024 9:30

Provoz na koridoru mezi Prahou-Libní a Běchovicemi byl před sedmou hodinou večerní úplně zastaven. Problém budou mít se zpožděními cestující na celé trase Praha-Ostrava.

Pro přibližně 500 evakuovaných osob byl zřízen evakuační prostor u nádraží. Zřídily jej policisté spolu se záchranáři. Na místě operuje také Český červený kříž a pracovníci Správy železnic.

Podle policie je vlakový provoz v místě již částečně obnoven

Domů
Sdílet
Diskuse