Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. července 2020 20:30
Čas čtení 0:57
Adam Smeták

Obec na Slovácku zavádí povinné nošení roušek. Hejtman Čunek uklidňuje situaci

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Opatření vzejde v platnost od soboty.

Obec Vlčnov znovu zavádí povinné nošení roušek. Nákaza koronavire se tam totiž prokázala u osmi obyvatel. Od soboty tak místní budou muset znovu povinně nosit ochranu úst a nosu. Nicméně, obchody se zavírat nebudou. Na Facebooku to uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„V našem slováckém Vlčnově se prokázala nákaza koronavirem u 8 lidí. Proto se vyhlašuje od zítřka nošení roušek, zavírání obchodů však nebude,“ napsal ve svém statusu. Zároveň vyzval k opatrnosti a dodal, aby se lidé nebáli. Vyzdvihl fakt, že ze 420 pozitivních případů jich většina ve Zlínském kraji měla lehký průběh.

V našem slováckém Vlčnově se prokázala nákaza koronavirem u 8 lidí. Proto se vyhlašuje od zítřka nošení roušek, zavírání...

Zveřejnil(a) Jiří Čunek dne Pátek 17. července 2020

Okres Uherské Hradiště, v němž se Vlčnov s přibližně 3 tisíci obyvatel nachází, je čtvrtým nejvíce zasaženým okresem v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v Česku. Nejhorší situace je i nadále v Karviné, kde je nakaženo 55,21 lidí na sto tisíc obyvatel. Následuje Frýdek-Místek (28,88 na 100 tisíc), Mělník (19,21 na 100 tisíc) a konečně Uherské Hradiště (14,77 na 100 tisíc).

Doporučeno
Moravskoslezský kraj znovu nasadí roušky. Zatím ve vnitřních prostorech a MHD Moravskoslezský kraj znovu nasadí roušky. Zatím ve vnitřních prostorech a MHD 17. července 2020 12:23
Domů
Sdílet
Diskuse