Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. března 2021 17:31
Čas čtení 1:18
Vojtěch Vanda

Vyproštění lodi uvízlé v Suezském průplavu může trvat přes týden

Vyproštění lodi uvízlé v Suezském průplavu může trvat přes týden
Zdroj: Camille Delbos/Art In All of Us/Corbis via Getty Images
ZAJÍMAVOSTI EGYPT
Uložit Uložené

Loď Ever Given, uvízlá v mělčině Suezského průplavu, může komplikovat provoz v důležité světové spojnici ještě dlouho.

S vyproštěním nákladní lodi Ever Given, jež uvízla na mělčině uprostřed Suezského průplavu, to nevypadá moc dobře. Jak informuje BBC, vyproštění lodi nejde podle představ, a tak může trvat dny i týdny, než se těžký, 224 000 tunový kolos podaří vrátit zpět na vodu. Mezitím se kvůli lodi vytvořila kolona, která nyní čítá 160 plavidel.

Doporučeno
Jedna z největších lodí světa uvízla v Suezském průplavu. Zablokovala tak významné obchodní trasy Jedna z největších lodí světa uvízla v Suezském průplavu. Zablokovala tak významné obchodní trasy 24. března 2021 13:37

Jak jsme tě již informovali, jedna z největších lidí světa, Ever Given, se zasekla na mělčině v útrobách Suezského průplavu. Na vině byl velmi silný vítr, který loď svedl ze směru. Plavidlo se následně zaseklo takovým způsobem, že se kolem něj nedá v žádném směru projet.

Domů
Sdílet
Diskuse