Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. července 2021 16:40
Čas čtení 1:38
Vojtěch Vanda

Nejvyšší soud zrušil opatření o nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách. Ministerstvo má 3 dny na nápravu

Nejvyšší soud zrušil opatření o nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách. Ministerstvo má 3 dny na nápravu
Zdroj: TASR/Dano Veselský
NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Nejvyšší správní soud vydal v úterý rozsudek, který reguluje nošení ochranný prostředků dýchacích cest ve vnitřních prostorách. Ministerstvo ale dostalo 3 dny na nápravu.

Nejvyšší správní soud znovu zrušil opatření ministerstva zdravotnictví. Jednalo se o mimořádné opatření ze dne 29. června regulující nošení ochranných prostředků ve vnitřních prostorách. Soud obdobné opatření zrušil již potřetí. Nynější zrušení bylo odloženo o 3 dny, aby mohl vládní rezort svoji chybu napravit. Nařízení tak s největší pravděpodobností zůstane v platnosti.

Doporučeno
Plošné zákazy, včetně uzavření základních a mateřských škol, byly nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní soud Plošné zákazy, včetně uzavření základních a mateřských škol, byly nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní soud 2. června 2021 13:32

„V právním státě není možné, aby moc výkonná nerespektovala jasně vyjádřený názor soudu a kladla překážky moci soudní při dbání na dodržování zásad demokratického právního státu, který je založen na úctě k právům a svobodám člověka a občana. Soud po ministerstvu pouze vyžaduje naplnění požadavků na odůvodnění, které jasně stanoví pandemický zákon. Přesto tomuto požadavku není ministerstvo schopno dostát,“ uvedl k rozsudku soudu předseda senátu Nejvyššího správního soudu Petr Mikeš.

Domů
Sdílet
Diskuse