Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. srpna 2021 10:45
Čas čtení 1:11
Vojtěch Vanda

Madagaskar čelí prvnímu hladomoru způsobenému klimatickou změnou. Extrémní sucho zapříčinilo, že lidé nemají co jíst

Madagaskar čelí prvnímu hladomoru způsobenému klimatickou změnou. Extrémní sucho zapříčinilo, že lidé nemají co jíst
Zdroj: WFP
NEWS KLIMATICKÁ ZMĚNA
Uložit Uložené

Obyvatelé čtvrtého největšího ostrova světa trpí hlady. Klimatické změny ovlivnily úrodu natolik, že lidé nemají co jíst

Madagaskar čelí podle odborníků prvnímu hladomoru, který byl způsoben klimatickou změnou. Podle Organizace spojených národů velká část tamní populace, dle organizace Světového potravinového programu jeden ze dvou obyvatel, může trpět katastrofickým nedostatkem jídla, za nějž může nedostatek deště. Na ostrově nepršelo 4 roky. Informuje BBC.

Doporučeno
Přehledně: Co se stalo na kábulském letišti? Po výbuchu přišlo o život 13 vojáků USA, útočil ISIS Přehledně: Co se stalo na kábulském letišti? Po výbuchu přišlo o život 13 vojáků USA, útočil ISIS 27. srpna 2021 7:46

Nejhorší sucho za čtyřicet let postihlo jih Afriky a zejména Madagaskar, jehož obyvatelé se ocitli ve zvláště svízelné situaci. Extrémní sucho, které jih čtvrtého největšího ostrova svět sužuje, zapříčinilo kolaps zemědělství a donutilo obyvatele přežívat na kaktusových listech nebo hmyzu.

Domů
Sdílet
Diskuse