Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. listopadu 2021 17:08
Čas čtení 1:24
Vojtěch Vanda

Chlapec se matce narodil ve 21. týdnu těhotenství a přežil. Tento předčasný porod byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů

Chlapec se matce narodil ve 21. týdnu těhotenství a přežil. Tento předčasný porod byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů
Zdroj: Unsplash/freestocks/volně k užití (ilustrační obrázek)
ZAJÍMAVOSTI GUINNESSOVA KNIHA REKORDŮ
Uložit Uložené

Curtis Means z Alabamy se své matce narodil o 19. týdnů dříve, než měl.

Narodil se o skoro pět měsíců dříve, než měl, a přežil. Curtis Means z Alabamy se díky tomu stal nejpředčasněji narozeným dítětem na světě a jeho porod byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Smutná část příběhu tkví v tom, že přišel na svět společně se svým dvojčetem C'Asyou, které nepřežilo. Dnes je Curtisovi 16 měsíců a těší se zdraví, informuje BBC.

Doporučeno
Ewa Farna je těhotná, čeká druhé miminko Ewa Farna je těhotná, čeká druhé miminko 10. listopadu 2021 19:22

K porodu došlo 5. července 2020, den po americkém Dni nezávislosti, ve městě Birmingham v Alabamě. Na svět přišly matce Michelle Butler dvě děti – dvojčata Curtis a C'Asya – ve 21. týdnu těhotenství, přičemž klasické těhotenství obvykle trvá 40 týdnů. Když se malý Curtis dostal na denní světlo, vážil pouhých 420 gramů a společně se svým sourozencem neměli velké naděje na přežití. Jejich šance se blížila jednomu procentu.

Domů
Sdílet
Diskuse