Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. prosince 2021 v 16:29
Čas čtení 1:25
Radim Šlechta

Lék na koronavirus prošel druhým testováním. Američané by se jej mohli dočkat do konce roku

Lék na koronavirus prošel druhým testováním. Američané by se jej mohli dočkat do konce roku
Zdroj: Pexels/volně k užití
Diskutovat
Uložit Uložené

Společnost Pfizer nadále testuje lék, který by měl snížit riziko hospitalizace i úmrtí u rizikových pacientů.

Nový experimentální lék společnosti Pfizer, který je v současnosti ve druhé fázi testování, podle společnosti zatím skutečně pomáhá. V tiskové zprávě společnost uvádí, že pokud pacient v rizikové skupině dostane lék do několika dní od prvních příznaků nemoci Covid-19, snižuje se riziko hospitalizace nebo úmrtí o 89 %.

Lék PAXLOVID podle společnosti takto sníží riziko, pokud jej pacient s koronavirem dostane do tří dnů od prvních příznaků, pokud mu je podán do pěti dní od prvních příznaků, riziko se snižuje o 88 % ve srovnání s placebem.

Paxlovid kombinuje nový antivirový lék s názvem nirmatrelvir a starší lék s názvem ritonavir. Výsledky průzkumu dá společnost Úřadu pro kontrolu léčiv Spojených států amerických v rámci probíhajícího řízení použití nového léku v naléhavých případech. 

Přidej se do Refresher Clubu
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (150 kreditů)
Méně reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Půlroční - 23 %
812,5 Kč 625 Kč
Účtuje se každých 6 měsíců
24,04 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (900 kreditů)
Méně reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Sdílení obsahu kámošům a kámoškám
Roční - 23 %
1 625 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k exkluzivnímu obsahu
Přístup k benefitům (2 000 kreditů)
Úplně bez reklam
Benefity ve formě slev na beauty, fashion nebo sport
Vstupenky na koncerty nebo do kina
PPV kódy
Sdílení obsahu kámošům a kámoškám
Všechny možnosti členství Mám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Doporučeno
10 míst v Česku, kde by se měla natáčet další řada Bridgertonů. Navštiv je, než se proslaví 10 míst v Česku, kde by se měla natáčet další řada Bridgertonů. Navštiv je, než se proslaví 12. března 2026 v 7:00
Doporučeno
„Je to takový český Harry Potter.“ Tuzemské fantasy dobývá Netflix, drží se mezi nejlepšími „Je to takový český Harry Potter.“ Tuzemské fantasy dobývá Netflix, drží se mezi nejlepšími 9. března 2026 v 13:57
Doporučeno
10 nejlepších českých filmů novodobé historie. Klasikám to nandal dva roky starý skvost 10 nejlepších českých filmů novodobé historie. Klasikám to nandal dva roky starý skvost 13. března 2026 v 15:08
Domů
Sdílet
Diskuse