Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. prosince 2021 16:29
Čas čtení 4:51
Ilona Hobzová

Zaměstnanci Českého rozhlasu se bouří proti jmenování Jitky Obzinové. Generálnímu řediteli poslali otevřený dopis

Zaměstnanci Českého rozhlasu se bouří proti jmenování Jitky Obzinové.  Generálnímu řediteli poslali otevřený dopis
Zdroj: TV Prima
NEWS
Uložit Uložené

Dopis podepsaly desítky zaměstnanců veřejnoprávního rozhlasu.

Zaměstnanci Českého rozhlasu poslali generálnímu řediteli otevřený dopis, ve kterém ho vyzývají, aby zrušil jmenování Jitky Obzinové novou ředitelkou zpravodajství. Bojí se o nezávislost, vyváženost a objektivitu zpravodajství Českého rozhlasu.

„Odvolání a jmenování ředitele zpravodajství je plně ve Vaší kompetenci a máte na ně samozřejmě právo. Vámi oznámená nová ředitelka zpravodajství ČRo Jitka Obzinová není zárukou nezávislosti zpravodajství, ba právě naopak. Jsme přesvědčeni, že Jitka Obzinová nezávislost zpravodajství přímo ohrožuje a v minulosti to svými kroky dostatečně dokázala,“ píší zaměstnanci v dopise. Narážejí na dobu, kdy Obzinová zastávala funkci ve vedení televize Prima, kde měla zaměstnancům nařídit, aby uprchlíky vyobrazovali jako hrozbu. Podle podepsaných se tak podílela na manipulaci zpravodajství

Neobjektivní přístup měla Obzinová uplatňovat i během přímé prezidentské volby v roce 2013. To podle dopisu popsal i tehdejší člen redakce Tomáš Drahoňovský.

Domů
Sdílet
Diskuse