Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. ledna 2022 v 8:58
Čas čtení 1:16
Tereza Šnajdrová

Muž, který v Karlových Varech pobodal ženu a další znásilnil, je ve vazbě. Hrozí mu 18 let vězení

Muž, který v Karlových Varech pobodal ženu a další znásilnil, je ve vazbě. Hrozí mu 18 let vězení
Zdroj: Piqsels/Public domain/volně k užití (ilustrační foto)
NEWS POLICIE ČR
Uložit Uložené

K incidentu došlo jen tři hodiny po silvestrovské půlnoci.

Třiadvacetiletý cizinec měl do Karlových Varů přijet 31. prosince, aby tam oslavil Silvestra a Nový rok. Jen pár hodin po oslavách však pod vlivem alkoholu napadl a pobodal jednu ženu a znásilnil devatenáctiletou dívku. Policisté agresora krátce po útoku vypátrali, vzali ho do vazby a obvinili z vraždy ve stádiu pokusu a znásilnění. Cizinci nyní hrozí až 18 let za mřížemi, informuje Policie ČR.

Doporučeno
KORONAVIRUS: V neděli přibylo 1 919 nakažených, počet hospitalizovaných je nejnižší od začátku listopadu KORONAVIRUS: V neděli přibylo 1 919 nakažených, počet hospitalizovaných je nejnižší od začátku listopadu 3. ledna 2022 v 7:26

Obviněný cizinec, který přijel do Karlových Varů v pátek 31. prosince 2021 v rámci silvestrovských oslav, se měl nejprve během nich poznat v nočních hodinách s místní sedmatřicetiletou ženou. Na tu měl následně 1. ledna letošního roku krátce po třetí hodině ranní zaútočit v lesním porostu poblíž restauračního zařízení v Karlových Varech,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muž chtěl ženu usmrtit a způsobil ji vážná bodná a řezná poranění, především v oblasti hrudníku. Pak z místa činu utekl, avšak žena boj o život nevzdala a došla do nejbližší, několik set metrů vzdálené restaurace, kde upadla do bezvědomí. Okamžitě byla převezena do nemocnice, a ačkoliv je ve stabilizovaném stavu, stále je v ohrožení života.

Cizinec pak po útoku jen pár ulic opodál potkal devatenáctiletou dívku, po které požadoval pohlavní styk a ohrožoval ji přitom nožem. „Dívka měla odmítat a bránit se, ovšem po fyzickém napadení cizince měla omdlít. Následně na ní měl třiadvacetiletý cizinec vykonat soulož a poté z místa utéct. Zdravotní stav poškozené devatenáctileté dívky není života ohrožující a v současnosti již není hospitalizována ve zdravotnickém zařízení,“ popsal druhý incident Kopřiva.

Policisté nejprve přijali oznámení o prvním útoku a po pachateli ihned začali pátrat. Během akce obdrželi informaci o znásilnění druhé dívky a jen krátce nato se jim podezřelého podařilo vypátrat a zadržet. Muž byl podroben dechové zkoušce, při níž nadýchal 1,23 promile a byl vzat do vazby.

Doporučeno
Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun Řidič na Českokrumlovsku slepě důvěřoval navigaci, skončil na sjezdovce. Škoda jde do milionů korun 7. února 2024 v 17:36

Nyní čelí obviněníze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a zvlášť závažného zločinu znásilnění,“ za což mu v případě odsouzení hrozí až 18 let za mřížemi

Domů
Sdílet
Diskuse