17. února 2022 20:46
Čas čtení 3:15

Slavia dokázala porazit Fenerbahce Istanbul 3:2! V Turecku vystřelili výhru Traoré, Oscar a Lingr

Zdroj: ČTK/AP/Uncredited
SPORT SK SLAVIA PRAHA

Slavia vkročila do jarní Evropy pravou nohou!

Fotbal je zpátky! První zápas vyřazovací fáze evropských pohárů, v nichž oba české celky, které se probojovaly do jarní fáze, hrají Evropskou konferenční ligu, načala Slavia Praha na hřišti Fenerbahce Istanbul. Na horké turecké půdě hráli sešívaní lepší zápas, za což byli odměněni vedením 1:0 po gólu Ibrahima Traorého těsně před koncem prvního poločasu.

V 58. minutě se však začalo od začátku, jelikož vyrovnal domácí Pelkas. Odpověď sešívaných byla ale rázná a nekompromisní. Nejprve využil odraženého míče Oscar Dorley a hned minutu na to po důkladném pressingu prostřelil Bayindira Lingr. V 83. minutě však snížil za turecký celek Kadioglu a na drama bylo zaděláno. Vršovičtí si však konec zápasu pohlídali a venkovní zápas dokázali vyhrát.