17. března 2022 22:54
Čas čtení 3:48

Slavia Praha v devíti prohrála s Lincem 3:4, přesto postoupila do čtvrtfinále EKL

Zdroj: ČTK/AP/Florian Schroeter
SPORT FOTBAL SK SLAVIA PRAHA

Divoký první poločas, během nějž fanoušci viděli 3 góly a červenou kartu, určil osud zápasu.

Jen krok od čtvrtfinále byla Slavia Praha před čtvrteční odvetou v rámci osmifinále Evropské konferenční ligy proti rakouskému LASK Linz. Vzhledem k tomu, že doma zápas zvládla velmi dobře a protivníka vyprovodila z Edenu po výsledku 4:1, jela do Rakouska s poměrně pohodlným náskokem.

A svou pohodu si relativně přenesla do prvního poločasu. Počáteční tlak soupeře uťal ve 24. minutě střelou do šibenice Olayinka, na což ještě domácí dokázali zareagovat dorážkou Wiesingra. Jenže minutu na to utekl obraně Lince Sor, jenž nahrál Bahovi, který Slavii vrátil vedení. Konec zajímavého poločasu byl však nakonec smutnější pro hosty, jelikož přišli o vykartovaného Ousoua.