Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. dubna 2022 9:00
Čas čtení 4:29
Ilona Hobzová

Filmové premiéry v dubnu: Fantastická zvířata poprvé bez Johnnyho Deppa, představí se také Julius Lavický

Filmové premiéry v dubnu: Fantastická zvířata poprvé bez Johnnyho Deppa, představí se také Julius Lavický
Zdroj: Warner Bros
FILMY A SERIÁLY FILM
Uložit Uložené

Přehled filmových novinek na měsíc duben.

Začátek nového měsíce znamená také představení filmových novinek, které přicházejí do kin. V dubnu se dočkají například fanoušci Fantastických zvířat, očekávaný je také český Vyšehrad: FYLM nebo vikinské drama Seveřan. Podívej se na trailery vybraných snímků a hlasuj, na který se těšíš nejvíc. 

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství 

  • Česká premiéra: 7. 4. 2022
  • USA, 2022, 143 min
  • Režie: David Yates
  • Hrají: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller, Jude Law, Alison Sudol, Mads Mikkelsen a další

Profesor Albus Brumbál ví, že mocný temný kouzelník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Protože není schopen ho zastavit sám, pověří magizoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho chrabrého mudlovského pekaře na nebezpečné misi, kde potkají stará i nová fantastická zvířata a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když jsou sázky tak vysoko? (Vertical Ent.)

Ve třetí části Fantastických zvířat se znovu pod taktovkou Davida Yatese vrací Eddie Redmayne jako Newt Scamander a Jude Law jako Albus Brumbál. Novinkou je obsazení role Gellerta Grindelwalda. Jako temný kouzelník se totiž místo Johnnyho Deppa představí Mads Mikkelsen. Dánský herec, známý například z filmu Casino Royale nebo seriálu Hannibal, byl do role přeobsazen poté, co studio Warner požádalo Deppa o odchod ze série po obviněních z domácího násilí vůči bývalé partnerce Amber Heard.

Stínohra

  • Česká premiéra: 7. 4. 2022
  • Česko, 2022, 103 min
  • Režie: Peter Bebjak
  • Hrají: Milan Ondrík, Hynek Čermák, Leona Skleničková, Vladimír Javorský, Kristýna Frejová

Čtyřicetiletý záchranář Jan Kavka z malého města právě opustil manželku Evu. V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi v boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou, jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu.

Doporučeno
KVÍZ: Jak dobře si pamatuješ ironického Garfielda? KVÍZ: Jak dobře si pamatuješ ironického Garfielda? 20. května 2024 14:00

Vyšetřovatel Dvořák, který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. (Falcon)

Temný thriller Stínohra je dalším počinem slovenského režiséra Petera Bebjaka, který je podepsán mimo jiné pod úspěšnými seriály Devadesátky a Případy 1. oddělení. Pod jeho režisérským vedením se představí slovenský herec Milan Ondrík, vedlejších rolí se ujali třeba Hynek Čermák a Vladimír Javorský. 

Domů
Sdílet
Diskuse