Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. dubna 2022 9:46
Čas čtení 1:12
Vojtěch Vanda

Japonsko v reakci na sankce proti Rusku prohlásí jižní Kurily za „ilegálně okupované“ ostrovy

Japonsko v reakci na sankce proti Rusku prohlásí jižní Kurily za „ilegálně okupované“ ostrovy
Zdroj: Photo enhanced by maps4media via Getty Images
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ JAPONSKO RUSKO VÁLKA NA UKRAJINĚ ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Vlastnický spor o ostrovy známé jako jižní Kurily v sousedství japonského ostrova Hokkaidó trvá desetiletí, avšak jejich klasifikace ze strany císařství jako „ilegálně okupované“ ze strany Ruska zmizela v roce 2003. Teď se obnoví.

Jižní Kurily budou podle Japonska znovu „ilegálně okupovaným“ územím. Vyplývá to z náhledu do tzv. Modré knihy na tento rok, což je výroční zpráva o japonské zahraniční politice a aktivitách. Jedná se o odklon od smířlivého postoje japonské zahraniční politiky vůči Rusku, který kvůli sporné řadě ostrovů udělala v roce 2003. Kvůli konfliktu na Ukrajině se ale vrací k tomuto označení. Informuje The Japan Times.

Doporučeno
Aktivisté promítli na Pražský hrad písmeno Z a slovo zrádce. Ve videu označili „sedm zbytečných“ Aktivisté promítli na Pražský hrad písmeno Z a slovo zrádce. Ve videu označili „sedm zbytečných“ 1. dubna 2022 8:09
Domů
Sdílet
Diskuse