Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 7. 8. 2022 svátek má Lada

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály

Vysvětlujeme poslední část Moon Knighta a potitulkovou scénu. Změnil seriál nějak svět Marvelu?

Seriál Moon Knight od Disney+ skončil po 6 epizodách. Co se stalo na samotném konci?

Dominik Vetrák
5. květen 2022, 8:30 Čas čtení: 2:42
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Seriály
2
Dominik Vetrák
5. květen 2022, 8:30
Čas čtení: 2:42

Vysvětlujeme poslední část Moon Knighta a potitulkovou scénu. Změnil seriál nějak svět Marvelu?

Seriál Moon Knight od Disney+ skončil po 6 epizodách. Co se stalo na samotném konci?

Dominik Vetrák
5. květen 2022, 8:30
Čas čtení: 2:42
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V článku se nacházejí spoilery.

 

Moon Knight po šesti epizodách skončil a my jsme na konci dostali několik odpovědí. Většinu z nich si ale divák mohl domyslet už během sledování předchozích částí. Něco z toho jsme uhodli už i my v předchozím článku, ve kterém jsme vysvětlovali, co znamenají scény v psychiatrické léčebně.

 

Vysvetľujeme poslednú časť Moon Knighta a potitulkovú scénu. Zmenil seriál nejako svet Marvelu?

Podstatné je vědět, že scény v psychiatrické léčebně nebyly skutečné, respektive nepředstavovaly skutečnou realitu, ve které postavy žijí. Šlo o místo, kam unikly před realitou, která jim psychicky ubližovala.

3 rozdílné osobnosti

V těle Marca Spectora existují minimálně tři různé osobnosti. První je originál — Marc Spector. Marc odešel od svých rodičů poté, co ho začala jeho matka nenávidět a následně ho dlouhá léta psychicky a fyzicky týrala.

 

Vinila ho za smrt Marcova mladšího bratra, který se utopil v jeskyni, kam ho zatáhl Marc. Marc se snažil vyhnout týrání z matčiny strany, a tak si vytvořil druhou osobnost — Stevena Granta. Vytvořil si ji na základě oblíbeného filmu, jehož hlavní postavou byl neohrožený dobrodruh Steven Grant. Vždy, když se ho matka chystala zbít, předal kontrolu jiné osobnosti.

 

V seriálu zaznělo, že Marc chtěl Stevena ochránit před vším tím násilím a křikem od matky. Jenže to by nedávalo smysl, kdyby při každém bití od mámy přenechal kontrolu nad tělem právě Stevenovi, že? Steven si navíc na nic z toho ani nepamatoval.

 

Z toho nám vyplývá, že existovala i třetí osobnost. Tvůrci na ni v průběhu seriálu odkazovali hned několikrát, ale skutečně jsme ji uviděli až v potitulkové scéně na konci šesté epizody. Jedná se o Jaka Lockleyho.

 

Zdroj: Disney+

Kdo je Jake Lockley z potitulkové scény?

V komiksech jde o taxikáře, který pro Moon Knighta získává informace přímo „z ulice“. I v komiksech byl drsný, ale nebyl to vysloveně špatný člověk a chladnokrevný vrah, jak ho zatím prezentují tvůrci seriálu.

 

Ti ale změnili i charaktery jiných postav, nejen samotného Moon Knighta, Marca Spectora, Mr. Knighta či Stevena Granta. Vůbec se tedy nemůžeme orientovat podle komiksů, protože je každá postava a osobnost v seriálu jiná. 

 

Jake Lockley převzal ovládání Marcova těla v průběhu seriálu víckrát. Nejočividnější to bylo, když Marc a Steven nevěděli, co se v předchozích okamžicích stalo. Když se „probudili“, našli kolem sebe pouze mrtvoly. Byla to práce Jaka Lockleyho, který nepřebírá kontrolu nad tělem jen tak leckdy, ale teprve tehdy, když je situace opravdu kritická.

 

Jake je chladnokrevný vrah. Jeho povahu mohlo negativně ovlivnit právě fyzické násilí ze strany matky, která třetí osobnost neustále mlátila, a tak Jake neznal nic jiného, ​​než násilí, hněv a nenávist.

 

Zdroj: Disney+

 

Stále ale neznáme jeho charakter ani motivace, které ho vedou ke spolupráci s bohem Konshuem. Ten sice dal Marcovi a Stevenovi svobodu, ale s Jakem nadále spolupracuje, a tak je tělo Marca Spectora i nadále vázáno k identitě Moon Knighta (i když si to možná Steven a Marc vůbec neuvědomují).

 

Zároveň si ani jeden z nich neuvědomuje, že existuje i třetí osobnost. Spíše si však myslíme, že Marc o ní ví, ale odmítá o ní Stevenovi říci, respektive tyto vzpomínky a znalosti podvědomě pohřbívá hluboko ve své mysli. S ohledem ke konci seriálu je jasné, že se s Marcem a ostatními ještě setkáme. Druhá série seriálu nebo účast postavy v jiných seriálech a filmech je tedy víceméně jistá. 

Layla je nová egyptská hrdinka

S velkou pravděpodobností uvidíme i Laylu. V jejím případě je možné, že studio Marvel vytvořilo zcela novou a originální hrdinku, která nemá původ v komiksech. Marvel tvrdí, že jde o novou verzi postavy jménem Scarlet Scarab, i když to režisér nechtěl potvrdit.

 

Zdroj: Disney+

 

Nevíme, jaké schopnosti Layla získává poté, co se stane avatarem (poslem) bohyně Tawaret (hroch z páté epizody). Zatím se zdá, že je to klasický případ zvětšené síly a jiných lidských vlastností, které z ní společně s létajícím kostýmem dělají nadčlověka. 

Blade a Dracula?

Před premiérou seriálu se na internetu spekulovalo o tom, že Ethan Hawke hraje ve skutečnosti Draculu a že se v závěru objeví také postava Blada v podání herce Mahershaly Aliho, který v následujících letech dostane vlastní film. Pokud jsi ovšem viděl poslední epizodu, víš, že nic takového se nestalo a šlo o nepravdivé informace.

 

Zdroj: Marvel Studios/The Walt Disney Company

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Disney+
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít