Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
5. června 2022 13:40
Čas čtení 0:33
Barbora Volfová

Varování ČHMÚ: Do Česka se vrací silné bouřky s krupobitím. Očekávají se i přívalové deště

Varování ČHMÚ: Do Česka se vrací silné bouřky s krupobitím. Očekávají se i přívalové deště
Zdroj: Unsplash/Max LaRochelle/volně k užití
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Bouřky bude doprovázet nárazový vítr, místy přívalový déšť a kroupy.

Na území České republiky hrozí v neděli večer a v noci na pondělí silné bouřky doprovázené kroupami, silným větrem a přívalovými dešti. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), značí nízký stupeň nebezpečí. Meteorologové vyzývají k obezřetnosti a varují před padajícími větvemi či stromy.

Doporučeno
Předpověď počasí: Vysoké teploty v nadcházejícím týdnu doprovodí déšť i bouřky Předpověď počasí: Vysoké teploty v nadcházejícím týdnu doprovodí déšť i bouřky 5. června 2022 11:05

Pro většinu Karlovarského kraje, celý Plzeňský a Jihočeský kraj a jihozápadní část Středočeského kraje platí výstraha od dnešních 18:00 do pondělních 03:00. Od 21:00 meteorologové rozšířili výstrahu také na většinu území Vysočiny a jihozápadní část Jihomoravského kraje.

 

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ uvádí výstraha.

Domů
Sdílet
Diskuse