Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
18. června 2022 17:21
Čas čtení 0:54
Barbora Volfová

Hnutí STAN vrátí 300 tisíc od podnikatele spojeného s obžalovaným Michalem Redlem

Hnutí STAN vrátí 300 tisíc od podnikatele spojeného s obžalovaným Michalem Redlem
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS FINANCE POLICIE ČR PRAHA STAN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Kombinovaná prověrka odkryla podle Starostů a nezávislých dar od soukromé osoby ve výši 300 tisíc korun z roku 2020.

Hnutí Starostové a nezávislí vrátí finanční dar ve výši 300 tisíc korun od podnikatele spojeného s obviněným Michalem Redlem v souvislosti s kauzou bývalého náměstka Petra Hlubučka (STAN). Na tento dar upozornil Deník N.

Doporučeno
Kauza Hlubuček: Státní zástupce navrhuje vazbu pro tři obviněné Kauza Hlubuček: Státní zástupce navrhuje vazbu pro tři obviněné 17. června 2022 9:50

„V souvislosti s kauzou Michala Redla a Petra Hlubučka znovu prověřujeme všechny získané finanční dary, a to prostřednictvím systému Cribis, který využíváme na kontrolu finančních darů od ledna 2022 i zpětně, a také přes internetový projekt Hlidacstatu.cz,“ informovalo hnutí v tiskové zprávě.

Kombinovaná prověrka odkryla podle Starostů a nezávislých dar od soukromé osoby ve výši 300 tisíc korun z roku 2020. Osoba má trvalé bydliště na stejné adrese jako obžalovaný Redl. „Finanční dary spojené se stíhaným podnikatelem Michalem Redlem hnutí STAN vrátí,“ dodalo.

Doporučeno
Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno) Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno) 17. června 2022 16:04

Podle Deníku N získali Starostové onen finanční dar od podnikatele Pavla Manďáka, který loni společně s partnerkou Michala Redla a lobbistou Zakaríou Nemrahem založil společnost ZDP Estate. Nemrah je nyní rovněž stíhán v Hlubučkově kauze. Deník N dále uvádí, že hnutí STAN od roku 2016 získalo od firem a lidí spojených s Michalem Redlem více než tři miliony korun, přitom sám Redl žádnou firmu oficiálně nevlastní.

Kauza Dozimetr se zaměřuje na údajnou organizovanou zločineckou skupinu kolem Petra Hlubučka (STAN) a podnikatelů Pavla Kose a Michala Redla, který v minulosti spolupracoval s uprchlým zločincem Radovanem Krejčířem. Policie v této kauze obvinila dalších třináct lidí. Páteční soud poslal exnáměstka Hlubučka do vazby.

Domů
Sdílet
Diskuse