Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. června 2022 v 16:04
Čas čtení 1:12
Ilona Hobzová ČTK

Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno)

Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno)
Zdroj: ČTK/Říhová Michaela
NEWS KAUZA PETR HLUBUČEK STAN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Soud u obviněných dospěl k závěru, že by mohli ovlivnit dosud nevyslechnuté svědky.

Aktualizováno 19:00 – V kauze korupce v pražském dopravním podniku dnes soud poslal do vazby bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). Novinářům to na místě řekli mužův advokát Lukáš Trojan a dozorující státní zástupce Adam Borgula. Ten uspěl i s dalšími dvěma návrhy na vazbu. Podle některých médií se první z nich týkal podnikatele Zakaríi Nemraha, ve druhém jde podle obsahu obvinění patrně o zlínského podnikatele a lobbistu Michala Redla, který byl podle policejních dokumentů hlavou celé skupiny. Informuje o tom ČTK.

Podle státního zástupce by se Hlubuček mohl stíhání vyhýbat

Obvodní soud pro Prahu 9 dospěl u Hlubučka i dalších dvou obviněných k závěru, že by mohli uprchnout nebo ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. „Podle mého je dána reálná obava, že by se mohli vyhýbat stíhání,“ uvedl Borgula. Upřesnil, že trestní stíhání v kauze bylo zatím zahájeno proti deseti lidem. Policie je viní z účasti na činnosti organizované zločinecké skupiny či z úplatkářství.

Hlubučka přivedla k soudu policejní eskorta, na rukou měl pouta. Vazební zasedání trvalo přes dvě hodiny. „Samozřejmě není rád, že jde do vazby. Kdo by byl rád?“ uvedl jeho právník. Domnívá se, že až policie vyslechne dosud nevyslechnuté svědky, bude možné Hlubučkovu útěkovou vazbu nahradit jinými opatřeními. Pobyt v policejní cele podle něj exnáměstek snáší „jako každý, takže normálně“. „Zatímco v médiích je označován za, řekněme, spoluřídící osobu té skupiny, z usnesení o zahájení trestního stíhání nic takového jednoznačně nevyplývá. Jeho role je tam podle mého hodnocení spíše okrajová,“ zdůraznil Trojan.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 v 16:55

Trojice obviněných, u nichž Borgula navrhl vazbu, čelí stíhání kvůli založení organizované zločinecké skupiny nebo za účast na její činnosti, dále za požádání o úplatek s cílem opatřit si značný prospěch a také za nedovolené nakládání s drogami. Policie zadržela radního Hlubučka v pondělí, spolu s ním několik dalších lidí. Hlubuček po výzvě vedení strany rezignoval na všechny stranické funkce.

Domů
Sdílet
Diskuse