Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. června 2022 v 10:20
Čas čtení 1:29
Barbora Volfová

Ministr školství Petr Gazdík rezignoval, odchází také z pozice místopředsedy hnutí STAN

Ministr školství Petr Gazdík rezignoval, odchází také z pozice místopředsedy hnutí STAN
Zdroj: ČTK/Glück Dalibor
NEWS PETR GAZDÍK PRAHA STAN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Gazdík oznámil odstoupení z funkce na sociálních sítích.

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) rezignoval, ve funkci skončí 30. června. Zároveň kvůli vazbám na obviněného podnikatele Michala Redla odchází z pozice místopředsedy hnutí Starostové a nezávislí. Gazdík je prvním členem Fialova kabinetu, který musel odstoupit.

Doporučeno
Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno) Soud poslal do vazby Hlubučka i další dva obviněné v kauze dopravního podniku (Aktualizováno) 17. června 2022 v 16:04

Gazdík odstoupení z funkce oznámil na sociálních sítích. „Rozhodl jsem se podat demisi z funkce ministra školství ke 30. 6. Přesto, že se necítím ničím vinen ani ve věcné, natož trestněprávní rovině. Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU,“ napsal na Twitteru.

„Nic zlého jsem neprovedl. Že se mě aktuální kriminální případ netýká, se plně prokáže při projednávání této kauzy u soudu, kde budou všechny její aspekty veřejně projednány. Nechci ale strkat hlavu do písku. Pokud někde cítím vinu, pak možná v přílišné otevřenosti k některým lidem. Ano, stýkat se s Michalem Redlem byla chyba. Nebo naivita, což je u politika také chyba. To je vše, čím se cítím být vinen. Určitě ne účastí na zločinném spolčení. Nic jsem neukradl, nikomu jsem nepřihrál žádný byznys.

Jsem si také vědom toho, že ministr školství a mládeže by měl být nezpochybnitelným vzorem. V tuto chvíli na mě ulpívá stín, a přestože já sám vím, jak se věci ve skutečnosti mají, a mám svědomí čisté, v politice je důležité i to, jak věci vypadají,“ napsal končící ministr na webu hnutí.

Doporučeno
Co bude s Kasárny Karlín? Ve hře je školka nebo byty, architekti navrhli i bizarní přestavbu Co bude s Kasárny Karlín? Ve hře je školka nebo byty, architekti navrhli i bizarní přestavbu 21. června 2024 v 13:00

K situaci se vyjádřil také premiér Petr Fiala (ODS). „Podle všech dostupných informací není Petr Gazdík ani obviněn, ani vyšetřován. Jde tedy o čestné řešení, na než jsme poslední léta nebyli ve vysoké politice zvyklí,“ napsal na Twitteru a poděkoval odcházejícímu ministrovi za jeho dosavadní práci. Dále také ocenil jeho rezignaci jako výraz změny politické kultury, kterou chce podle Fialy vládní koalice uplatňovat.

Domů
Sdílet
Diskuse