Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. listopadu 2022 v 10:45
Čas čtení 0:49
Adéla Ježková

Nejvyšší žena na světě poprvé letěla letadlem, aerolinka musela odstranit dvě řady sedadel

Nejvyšší žena na světě poprvé letěla letadlem, aerolinka musela odstranit dvě řady sedadel
Zdroj: Profimedia
NEWS GUINNESSOVA KNIHA REKORDŮ TURECKO ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Nejvyšší žena mohla poprvé letět až poté, co letecká společnost Turkish Airlines odstranila šest sedadel v letadle.

Turecká advokátka, výzkumnice a front-end vývojářka Rumeysa Gelgi měří 215,16 centimetru, a je tak nejvyšší žijící ženou. Kromě toho je také držitelkou titulů největších rukou, nejdelších prstů, nejdelších zad a dříve držela titul nejvyšší žijící dospívající ženy podle Guinnessovy knihy rekordů.

Pokud se tedy Gelgi rozhodne někam cestovat, musí dojít k určitým úpravám v dopravním prostředku. Když letos v září poprvé letěla letadlem – konkrétně z Turecka do San Francisca – aerolinka Turkish Airines musela z letadla odstranit šest sedadel. Ty nahradila speciálními nosítky, na kterých mohla během 13hodinového letu ležet, uvedl DailyMail. Dosud se jí nic takového nepoštěstilo, nikdy nemohla cestovat letadlem kvůli svému vzrůstu způsobenému onemocněním zvaným Weaverův syndrom. Ten mimo jiné způsobuje přerůstání kostí. Gelgi tak musí používat invalidní vozík a chodítko.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený RUMEYSA GELGI (@rumeysagelgi)

„Byla to moje první cesta letadlem, ale samozřejmě ne poslední. Bude mi ctí a radostí létat od nynějška s Turkish Airlines do různých koutů světa. Ráda bych poděkovala každému, kdo se na mé cestě podílel,“ napsala Gelgi po přistání na svém Instagramu.

Doporučeno
Madonna ukázala prsa, je to ale Simona Krainová, kterou svlékla do naha Madonna ukázala prsa, je to ale Simona Krainová, kterou svlékla do naha 5. listopadu 2022 v 11:00

Jak uvádí Insider, Gelgi se narodila 1. ledna 1997 v Turecku. Byla prvním potvrzeným případem Weaverova syndromu v zemi. Jedná se o vzácné onemocnění, které má údajně pouze 50 lidí na celém světě. 

Domů
Sdílet
Diskuse