Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. prosince 2022 12:43
Čas čtení 1:25
Dominik Vetrák

HBO odhaluje svůj nejočekávanější seriál roku 2023. The Last of Us bude drsný a brutální postapokalyptický svět

HBO odhaluje svůj nejočekávanější seriál roku 2023. The Last of Us bude drsný a brutální postapokalyptický svět
Zdroj: HBO Max
FILMY A SERIÁLY HBO SERIÁLY THE LAST OF US ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Trailer na The Last of Us odhaluje více z děje a příběhových odklonů od hry.

HBO zveřejnilo plnohodnotný trailer na postapokalyptický seriál The Last of Us. Vysílat ho na HBO Max začne už 15. ledna a podle nových záběrů se máme na co těšit. Tvůrci seriálu si dali záležet na tom, aby co nejvěrněji vylíčili brutální a nebezpečný svět, který stvořilo herní studio Naughty Dog ve své oceňované stejnojmenné hře z roku 2013.

Navíc už jen podle záběrů z traileru víme, že tento svět a příběh filmaři rozšířili. Jednak budou mít některé postavy více prostoru a dialogů (jako například paranoidní Bill v podání Nicka Offermana), jednak přibydou i zcela nové postavy. Seriál není zrcadlovým zpracováním herního příběhu a všech jeho scén, dočkáme se však i několika takových, které jsou jakoby vystřižené ze hry.

Příběh se zaměří na Joela (Pedro Pascal), pašeráka a drsného chlapíka, který 20 let po vypuknutí apokalypsy dělá vše pro to, aby přežil. Jednoho dne dostane se svou parťačkou Tess (Anna Torv) úkol propašovat z města dívku, ze které se stane snad nejdůležitější člověk na planetě.

Doporučeno
Viděli jsme všechny díly nového Temného případu. Je čtvrtá řada lepší než první? Viděli jsme všechny díly nového Temného případu. Je čtvrtá řada lepší než první? 16. ledna 2024 16:00

Teenagerka Ellie (Bella Ramsey) je totiž imunní vůči nákaze a může být klíčem k vakcíně, která by spasila tento nehostinný, smrtelný a brutální svět, ve kterém se lidé zabíjejí pro konzervy se zkaženým jídlem.

Hrozbou nejsou jen lidé, kanibalové či gangy žijící volně v přírodě a okrádající bezbranné, nevinné lidi. Jsou tu totiž vražedná monstra, lidé, kteří se po infikování do dvou dnů změnili na agresivní bytosti. Čím déle jsou infikováni, tím více jejich těla mutují.

V seriálu uvidíme všechny důležité postavy z první části. Jmenovitě půjde o Marlene (zahraje si ji Merle Dandridge, která postavu ztvárnila i ve hrách), Tommyho (Diego Luna), Sarah (Nico Parker) či Riley (Storm Reid). Troy Baker a Ashley Johnson, kteří ve hrách ztvárnili Joela a Ellie, mají v seriálu malé role.

Jak můžeš vidět v traileru, přítomní budou nejen clickeři (monstra, která nevidí, ale orientují se podle zvuku), ale také agresivní nakažení lidé (runneři) či bloater. Jedná se o obrovské monstrum, které vydrží i zásahy výbušninami.

Domů
Sdílet
Diskuse