Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. září 2023 v 11:00
Čas čtení 4:31
Radim Šlechta

Největší hororové bizáry, které musíš vidět! Budeš krvácet z očí, ale královsky se pobavíš

Největší hororové bizáry, které musíš vidět! Budeš krvácet z očí, ale královsky se pobavíš
Zdroj: SchröderMedia
FILMY A SERIÁLY TIP NA FILM
Uložit Uložené

Některé horory tě donutí schovat se pod deku, jiné tě rozesmějí svou bizarností. A těch druhých je možná ještě o trošku víc než těch prvních.

Pokud miluješ laciné efekty, nekonečně hloupé dialogy a špatné herectví, we got you. Připravili jsme si pro tebe seznam nejlepších bizarních hororů, na které se budeš rád*a opakovaně dívat, když budeš mít zkaženou náladu.

Tip: Pokud jsi z Prahy nebo tě láká udělat si výlet, můžeš navštívit kino Balt, které promítá opravdové perly bizáru, o kterých jsi možná ani neslyšel*a, nebo jsi je minimálně neviděl*a na plátně. Kino je přímo v centru Prahy a některé projekce spojuje s degustací rumů nebo jiným doprovodným programem. 

Každé jaro a dva podzimní dny se taky koná Festival otrlého diváka v kinu Aero.


Žralokonádo (2013)

Žralokonádo (Sharknado) je snad nejikoničtější hororový bizár posledních dvou dekád. Pokud jsi ho ještě neviděl*a, měl*a bys to rychle napravit. Ve filmu zasáhne Los Angeles bouře doposud nevídaných rozměrů. A jako na potvoru s sebou vezme i žraloky z moře a ti začínají doslova pršet z nebe. 

Doporučeno
Ztratili zdraví i vůli žít: Toto jsou slavné filmové role, které totálně zničily herce a herečky Ztratili zdraví i vůli žít: Toto jsou slavné filmové role, které totálně zničily herce a herečky 19. září 2023 v 6:00

Útočí na lidi, likvidují jejich majetky a nikdy nevíš, kdy si „žralokonádo“ vybere za kořist zrovna tebe. Ve filmu sice najdeš spoustu chyb, ale dívat se, jak lidé bojují s pršícími žraloky motorovou pilou, to dostatečně vynahradí. Snímek se navíc evidentně nebere příliš vážně a úlohu bizarního filmu vytěžil na maximum. Pokud se ti Žralokonádo zalíbí, neboj se pustit si také pět navazujících (ano, opravdu pět) dílů.

Délka filmu: 1 hodina 36 minut
Režie: Anthony C. Ferrante
Scénář: Thunder Levin
Hrají: Tara Reid, Ian Ziering, John Heard, Cassandra Scerbo, Jaason Simmons, Marcus Choi, Sumiko Braun, Charles Hittinger 

Toxický mstitel (1989)

Toxický mstitel (Toxic Avenger) není čistokrevný horor a jde spíš o takové sci-fi s děsivými prvky a množstvím krve. Čistič Melvin se v něm promění v mocného toxického mstitele, který nedopustí, aby se komukoliv dělo bezpráví. A zároveň nedopustí, aby ses odtrhl*a od obrazovky, ať už tě k ní připoutá dementní scénář, přehrávající herci, nebo fakt, že mstitelova poleptaná kůže jsou ve skutečnosti divné legíny a je to (schválně) strašně vidět.

Doporučeno
10 nejlepších českých hororů 10 nejlepších českých hororů 29. června 2022 v 11:30

Toxický mstitel je absolutní bomba, ve které si lidé neuvědomují, že jim příšera utrhla ruku, štáb neřeší, že mrtvý pes je vlastně živý pes, který intenzivně dýchá, ale je zašpiněný od jakýchsi špaget, a nevadí jim ani, když je na scéně vidět mikrofon. Je ideální, pokud miluješ krev a především filmový bizár.

Délka filmu: 1 hodina 37 minut
Režie: Lloyd Kaufman, Michael Herz
Scénář: Joe Ritter, Lloyd Kaufman
Hrají: Robert Prichard, Mark Torgl, Patrick Kilpatrick, Andrew Craig, Xavier Barquet, Ryan Sexton, Pat Ryan, Dolly Hall, John Reidy, Gary Schneider
Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 4
Domů
Sdílet
Diskuse