Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2017 14:13
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Snowboardistka Šárka Pančochová otevřeně promluvila o své orientaci. Ráda by inspirovala další české sportovce

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

26letá účastnice zimních olympijských her v Kanadě se novinářům svěřila, že ji více přitahují ženy.

Odlišná sexuální orientace už dnes není považována za něco nenormálního, přesto se však stále jedná o ožehavé téma. I proto nás zaujala otevřená výpověď Šárky Pančochové, která se v pondělí serveru outsports.com, a další den i českým novinářům svěřila, že ji přitahuje stejné pohlaví. Šestadvacetiletá snowboardistka, která mimo jiné na olympiádě v Soči kvůli nešťastnému pádu přišla o medaili, tak otevřela případnou cestu dalším českým sportovcům, kteří se se svojí odlišnou sexualitou bojí vystoupit na povrch. Šárka svoji orientaci před rodinou a přáteli netajila, k veřejnému prohlášení ji však přiměla kamarádka Cheryl Mass, nizozemská snowboardistka, která sama o své sexualitě otevřeně promluvila už před třemi lety. 

Podle Šárky je nejdůležitější ze všeho, zda jste dobrý člověk a s tím můžeme jen a jen souhlasit. V rozhovoru pro média pak dodala, že tak trochu doufá, že reakce na odhalení její orientace budou spíše pozitivní, ale zároveň dodala, že jí je jedno, co si o ní lidé myslí. Větší problém podle ní mají homosexuální muži, kteří se podle ní tématu více straní a více se bojí ke své orientaci doznat. Doufejme tedy, že se Šárka Pančochová dočká jen minima negativních reakcí a bude tak vytvořeno podhoubí do budoucna pro sportovce, kteří se třeba bojí reakce veřejnosti. My Šárce držíme palce nejen v osobním životě, ale především ve sportu, v němž zatím velmi úspěšně reprezentuje Českou republiku. 

Domů
Sdílet
Diskuse