Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
15. června 2017 16:10
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Izraelský student navrhl sáčky na jídlo, které se uvaří v pračce, zatímco perete vaše špinavé prádlo

GASTRO IZRAEL
Uložit Uložené

Potraviny stačí vložit do sáčku a na pračce zvolit vhodný program. Všechno ostatní už se udělá za vás.

Dnešní rychlá doba je ideálním spouštěčem pro vymýšlení nejrůznějších zlepšováků do domácnosti. Některé jsou vydařené, některé méně. Jiné jsou přinejmenším lehce podivuhodné. Jedním takovým vynálezem jsou i revoluční sáčky do pračky, ve kterých si údajně snadno a rychle připravíte večeři.

Izraelský student designu Iftach Gazit dlouho přemýšlel, jak by dokázal ulevit ostatním od ztráty času vařením nebo praním prádla. Řešení se přitom zdálo být úplně jednoduché – spojit tyto činnosti v jednu. Otázkou ovšem zůstávalo, jak toho dosáhnout.

Myšlenka sáčků na potraviny Sous La Vie, které jednoduše vložíte ke svému špinavému prádlu do pračky, přišla záhy. Jsou vodotěsné, aby k nim nepronikla ani kapka vody nebo nečistoty, vakuové, aby ve vysoké vlhkosti vydržely delší dobu a díky speciálnímu papíru Tyvek umožňují dokonalé, rovnoměrné vaření. Tedy alespoň dle slov jejich autora.

Sous-vide je dokonalý způsob, jak uvařit maso. Místo abyste trávili hodiny v kuchyni, zajistí vám přípravu pokrmu prací program syntetických materiálů. A vaření zeleniny? Stačí přidat sáček k bavlněnému prádlu,“ tvrdí Iftach Gazit. Ten s tímto konceptem nemyslel jen na unavené ženy v domácnosti, ale také například na bezdomovce, kteří nemají příliš možností, kde si uvařit. Nyní to možná budou moci vyzkoušet v prádelnách.

Domů
Sdílet
Diskuse