Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. září 2017 16:56
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

V čínské restauraci se platí úsměvem. Originální novinka se dočkala premiéry v novém podniku od KFC, kde se podává jen zdravé jídlo

TECH ČÍNA KFC
Uložit Uložené

Originální způsob placení se dočkal uvedení do praxe nové čínské restauraci. Usměj se a zaplať.

Není žádným tajemstvím, že pokud jde o technologické vychytávky, platí Čína za jednu ze zemí, které jsou oproti nám stále o kus napřed, což před několika dny opět potvrdila novinkou v podobně služby Smile to Pay. Za tou stojí tamní společnost Ant Financial a svůj debut si projekt odbyl nedávno v novém podniku nazvaném KPRO ve městě Chang-čou, který spadá pod řetězec KFC a servíruje se v něm výhradně zdravé jídlo. Informoval o tom server South China Morning Post.

Bez peněz sem nelez

Aby však bylo jasno, služba nefunguje tak, že byste se za pohoštění u pokladny odměnili pouze roztažením koutků úst od ucha k uchu, jakkoliv okouzlující váš úsměv může být. Stále se zde platí penězi, díky nové službě však nebudete muset vůbec vytahovat peněženku z kapsy. Stačí jen přistoupit k příslušnému terminálu vybavenému moderní technologií na rozpoznávání obličeje, kde zákazník zadá svoji objednávku a pohledem do kamery platbu během jedné dvou vteřin autorizuje.

Pro využití služby je přitom třeba mít v mobilním telefonu staženou aplikaci od zmíněné firmy Ant Financial, přes kterou se platba uskuteční, a v ní poté detekci tváře povolit. 3D kamera u terminálu se pak už pohotově postará o zbytek, přičemž pro větší bezpečnost si může zákazník ještě navíc zvolit možnost zadání svého telefonního čísla. Společnost zároveň slibuje, že nasbíraná data nijak neukládá a o soukromí tak prý zákazníci nemusí mít strach.

Zatím nikde jinde

Jak píše web Alizila, v současné době je služba Smile to Pay dostupná pouze v této jediné restauraci, společnost Ant Financial se však už vyjádřila, že svoji novinku postupem času plánuje rozšířit také do dalších míst. Podnik KPRO v čínském městě funguje od letošního července a má sloužit jako zdravější alternativa pro ty, kteří si místo tradičních pokrmů z rychlého občerstvení dají radši džus a salát. Přivítali byste něco podobného i u nás? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse