Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. září 2017 11:32
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Jak vydělat peníze a jak políbit dívku? Google zveřejnil, jaké rady a tipy letos lidé po celém světě vyhledávali nejčastěji

TECH
Uložit Uložené

Zajímavé statistiky, do kterých jste možná přispěli i vy. Jak uvázat kravatu nebo jak rozjet vlastní byznys?

Pro mnohé z nás se již stalo zvykem, že pokud potřebujeme radu nebo tip, jak udělat něco, čemu sami nemůžeme přijít na kloub, bez váhání navštívíme vždy připraveného pomocníka jménem Google. Jednat se přitom může o jednoduché kutilské manuály, třeba jak si podomácku opravit židli nebo stůl, ale leckdy může dojít i na vyhledávání o něco zapeklitějších problémů, na které už jen kladívko a hřebíky nestačí. Třeba jak okouzlit pěkné děvče. Právě podobné problémy se s pomocí Googlu snažil v uplynulém roce vyřešit nejeden uživatel internetu a o tom, jaké další rady lidé hledali a jaké byly ty nejčastější, si můžeme udělat přesnější obrázek díky nově zveřejněným statistikám.

Nasbíraná data, kterým americký gigant vtiskl líbivou podobu jednoduchými ilustracemi a následně je zveřejnil na své nové stránce, si může každý dopodrobna prohlédnout, a to v některých případech navíc se zaměřením na zemi, ve které žije, včetně porovnání s celosvětovým průměrem. 

Jak vydělat peníze a jak políbit dívku? Google zveřejnil, jaké rady a tipy letos lidé po celém světě vyhledávali nejčastěji
Zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com

Z údajů tak můžeme vyčíst celou řadu zajímavých informací, které se přímo vztahují i na nás v České republice nebo sousedním Slovensku. Dotazy, které v rámci celého světa padaly nejčastěji, souvisely s domácími opravami, a to ať už zdí, dveří, oken nebo v neposlední řadě záchodů. A například právě problém s rozbitou toaletou letos přes Google řešilo 13 Čechů a 14 Slováků, což je velmi srovnatelný výsledek. Obě čísla jsou přitom pod celosvětovým průměrem. O něco hůře oproti nám však na tom byli Slováci s nefunkčními žárovkami. Nevědělo si s ní poradit celkem 30 Slováků, zatímco Čechů jen 23. V tomto případě se už však obě země pohybují nad průměrem zbytku světa.

Jak ovšem Google dále uvádí, dotazy ohledně různých oprav v domácnosti jsou pouhou špičkou ledovce. Na řadu přišla totiž například také existenciální a milostná stránkou života. Ve skupině související s dospělým životem lidé po celém světě nejčastěji hledali odpověď na otázku, jak vydělat peníze, jak rozjet vlastní byznys nebo jak napsat co nejlepší životopis. V části zaměřené na partnerské vztahy pak vedou otázky, jak svůj vysněný protějšek políbit, jak otěhotnět nebo jak poznat, že o vás má osoba opačného pohlaví zájem. Což může být mnohdy skutečně pořádná svízel. 

Jak vydělat peníze a jak políbit dívku? Google zveřejnil, jaké rady a tipy letos lidé po celém světě vyhledávali nejčastěji
Zdroj: pixabay.com/DariuszSankowski

Kategorií, do kterých Google nejčastěji hledané otázky roztřídil, je ještě daleko více, dále zde tak můžete narazit například na dotazy typu jak uvázat kravatu, jak zhubnout nebo jak si doma uvařit nejrůznější pochutinu. Přehledné diagramy vám pak ukážou, ve kterém měsíci letošního roku byly některé z dotazů pokládány nejaktivněji. Vyčerpávající souhrn všech nabíraných údajů naleznete na tomto odkaze. A jak jste na tom byly letos s vyhledáváním vy? Našli jste se v některých kategoriích? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse