Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 24. 10. 2020 svátek má Nina

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
0
Ondřej Jarůšek
7. září 2017, 16:32
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Kultovní kniha Farma zvířat od George Orwella se stane videohrou. Pracují na ní lidé, kteří se podíleli na Zaklínači 3 nebo Fable

Hra podle Farmy zvířat? Již zanedlouho realitou.

Ondřej Jarůšek
7. září 2017, 16:32
Kultovní kniha Farma zvířat od George Orwella se stane videohrou. Pracují na ní lidé, kteří se podíleli na Zaklínači 3 nebo Fable
Zdroj: gamespot.com
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Světoznámý román Farma zvířat z pera britského spisovatele George Orwella je dílem, které zřejmě není třeba nikomu jakkoliv obšírně představovat. Kniha, kterou její autor napsal během druhé světové války, je alegorickou satirou na stalinismus a během let se stala naprostou klasikou. Ta se dočkala několika filmových adaptací a jak se zdá, k těm se zanedlouho připojí také adaptace herní.

 

Na titulu v současnosti pracuje menší nezávislý tým, jehož součástí jsou však také zkušení veteráni herní branže. Mezi tvůrci herní Farmy zvířat tak můžeme naleznout například autory, kteří se podíleli na hrách jako Fable, Everybody's Gone to the Rapture, I Am Bread, ale také vysokorozpočtový RPG hit Zaklínač 3: Divoký Hon. „Cenění tvůrci z nejrůznějších studií se sešli, aby tuto hru vytvořili společně jako jeden tým,“ řekl pro server Engadget Imre Jele, jeden z vývojářů.

 

Kultovní kniha Farma zvířat od George Orwella se stane videohrou. Pracují na ní lidé, kteří se podíleli na Zaklínači 3 nebo Fable

 

Titul se zatím nachází v rané fázi vývoje, nicméně již nyní o něm víme několik důležitých informací. Má se jednat o jakýsi hybrid dvou žánrů, přičemž na jedné straně je hra prezentována jako adventura, ve které se hráč ujme role jednoho ze zvířat žijících na malé farmě pana Jonese, zatímco na straně druhé se budou hráči jako v tycoonu starat o management a chod celého statku. Velký důraz má být kladen taky na příběhovou linku, která hráči nabídne jistý prostor k volbám a rozhodování.

 

Nápad na herní adaptaci populárního románu vznikl už relativně dávno, ale až nyní došlo na zahájení vývoje. „Když jsme začali hru vytvářet, objevil jsem své staré poznámky ještě z 90. let,“ prozradil dále Jele, podle kterého můžeme i v případě dnešních světových velmocí vystopovat podobnou rétoriku, jakou v minulosti užívaly autoritářské režimy. Práce na hře je pro něj však něčím víc než jen běžným projektem. „Vytvořit herní adaptaci Zvířecí farmy považuji za svoji osobní výzvu, jelikož já sám jsem vyrůstal v komunistickém režimu,“ uzavírá.

 

Jak se tedy ukazuje, tvorba George Orwella je stále živá i po dlouhých desetiletích a své uplatnění nachází i v moderních médiích, což kromě nové adaptace Farmy zvířat dokazuje také nedávno vydaný titul Observer, v němž si zase polští vývojáři berou inspiraci z dystopického románu 1984. Jak se vám nápad na herní verzi Farmy zvířat líbí? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
2
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.