Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
24. září 2017 13:57
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Zasr*ní židé, výbuchy vzteku a násilí na ženách aneb hollywoodští herci, kteří se neumějí chovat

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Ačkoli jsou všichni mimořádně talentovanými herci, mají na kontě opravdu nepříjemné výroky nebo kriminální činy.

Hollywoodské hvězdy jsou i přes svoji slávu a majetky stále jen lidmi. A přestože je na plátně vidíme v různorodých rolích, mimo kamery nemohou popřít svoji povahu, která v některých případech nevzbuzuje zrovna sympatie. Máme tu hvězdy, které neunesou svůj náhlý úspěch a začnou se chovat arogantně, a také herce a herečky, kteří nekontrolují svůj slovník nebo jim občas ujede nějaká rasistická poznámka. Za svá slova se většinou omluví, ale ani to většinou nezachrání jejich pošramocený obraz, protože bulvární média a diváci takové skandály nezapomínají. A tak si v dnešním článku představíme pět herců, kteří si nemohli odpustit rasistické či sexistické výroky nebo je postihl neomluvitelný výbuch agrese doprovázený sprškou vulgárních výrazů.

Mel Gibson

Pokud bychom měli vybrat ukázkový příklad hollywoodského herce s opravdu nevybíravým chováním, bez pochyb by to byl Mel Gibson. Kontroverzní režisér a herec sice stojí hned za několika filmy a postavami, které si získaly kultovní status, ale pokud máte židovské nebo africké předky, na pivo byste s ním jít nechtěli. Gibson byl v roce 2006 zatčen pro jízdu v opilosti. To by nebylo až tak neobvyklé, kdyby v rozlícení před policisty neřekl: „Zasr*ný židé... židé jsou zodpovědní za všechny války světa.“ Na stanici pak vyhrožoval, že se vymočí na podlahu a dokonce se pokusil i utéci. Za své výroky se později omluvil a vinu sváděl na alkoholové opojení. Na dobré pověsti mu příliš nepřidal ani neslavně známý telefonní hovor s jeho bývalou přítelkyní, v níž ji obviňuje z toho, že se obléká příliš vyzývavě a že se nemá divit, až ji „znásilní banda neg*ů“. 


Christian Bale

Nepochybně skvělý herec, který je známý především tím, že do svých rolí dává opravdu všechno. Podle kolegů a filmařů jde o skutečného profesionála, který neváhá do svých rolí zhubnout nebo přibrat desítky kil a před kamerou se skutečně vžívá do své postavy. Herecký talent mu nemůžeme upřít, avšak z několika uniklých nahrávek a videí můžeme soudit, že jeho povaha má několik výrazně negativních rysů. Úmyslné zesměšnění novináře na tiskové konferenci ponechme stranou. To, co nejvíce pobouřilo veřejnost, byla uniklá audionahrávka z natáčení, na níž Bale prožívá několikaminutový záchvat vzteku mířený na člena štábu, který mu pokazil záběr. V jeho kůži byste asi určitě být nechtěli a Baleovi by asi měl někdo trochu srazit hřebínek. Později samozřejmě přišla omluva.

 


Mark Wahlberg 

Wahlberg na rozdíl od svých kolegů ze svého nevhodného chování vyrostl. Dnes již charismatický a oblíbený herec má za sebou velice problematické mládí. Od mládí měl přístup ke kokainu a 4 z jeho sourozenců si odseděli několik let ve vězení. On sám se v 15 letech zúčastnil útoku na partu černošských dětí. Spolu s přáteli je napadl, házel po nich kameny a křičel: „zabijte ty ne*ry“. Jen o rok později se pokoušel ukrást pivo v obchodě poblíž jeho domova. Majitele obchodu Thanh Lama tehdy napadl kusem dřeva, kterým ho za pokřiku: „ty vietnamská sra*ko“, bil do hlavy. Následně byl odsouzen za napadení, porušení podmínky a držení marihuany. Za své činy se několikanásobně omluvil. Otázka je, zda je něco takového vůbec omluvitelné. 


Shia LaBeouf

Tento miláček fanoušků také není žádným svatouškem. Jak už to tak u dětských hvězd z Disney bývá, po dosažení dospělosti se naprosto utrhl ze řetězu a jeho nový životní styl by se asi do dětských pořadů vůbec nehodil. V roce 2005 byl zadržen za držení zbraně a vyhrožování sousedovi, že mu zničí auto. Později u toho samého souseda zazvonil s nožem v ruce. Jeho život pak pokračoval nejrůznějšími potyčkami, přestupky, nadávkami a také řízením v opilosti. Své chování neukočíroval ani do dnešních dnů a začátkem letošního roku si zařízl pořádnou ostudu, když byl zatčen na ulici v opilosti. Stěžoval si, že ho zatkl černošský policista jen proto, že je bílý. Své prohlášení korunoval slovy: „černoši, jděte všichni do haj*lu“. Sám pak své chování označil za nové dno a dodal, že se hluboce stydí a do budoucna chce se svým alkoholismem bojovat. 


Charlie Sheen

Ať máte Charlieho rádi sebevíc a rozesmál vás klidně tisíckrát, asi nikdo z vás nemůže říci, že v soukromí jde o dobrého člověka. Jeho trestní rejstřík má několik stran a je plný násilí k ženám. Jeho kolegové ho nemohou snést na place a internet je plný jeho vulgárních a rasistických výroků. Jeho původní jméno Carlos Irwin Estevez vybízí k předpokladu, že Charlie nebude mít s cizinci a jinými rasami žádný problém. O to hloupěji působí jeho výroky na adresu prezidenta Obamy, který se podle něj nenarodil ve Spojených státech a nebo útok na jeho ex Denise Richards, kterou nazval „neg*em“. Mimo jiné také postřelil svojí bývalou přítelkyni Kelly Preston a měl nechráněný sex minimálně s jednou ženou v době, kdy dobře věděl, že je nakažen virem HIV. 

Vadí vám, jak se vaše oblíbené filmové hvězdy chovají v soukromí nebo vás zajímají jen jejich herecké výkony?

Domů
Sdílet
Diskuse