Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. října 2018 10:42
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Katolická církev se ohradila vůči novému dílu South Parku. Tvůrci jsou prý zbabělci a lžou

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Nový díl South Parku rozzlobil představitele katolické církve.

South Park ani po 22 sériích neztratil nic ze své kontroverze. Díl po dílu rozebírá a zesměšňuje důležitá témata, která hýbou Spojenými státy. Do citlivých míst se jeho tvůrcům podařilo zasáhnout i epizodou nazvanou „A Boy and a Priest“ (Chlapec a kněz).

Ta líčí osudy přátelství Butterse a otce Maxiho. Obyvatelé South Parku si z kněze dělají legraci a neustále naznačují, že je pedofil, což ještě umocňuje jeho vlídní vztah s malým Buttersem. Nakonec je do městečka poslána speciální katolická komise, která má smazat všechny stopy po zneužívání.

Katolická církev se ohradila vůči novému dílu South Parku. Tvůrci jsou prý zbabělci a lžou
Zdroj: Comedy Central

Taková premisa se nelíbila představitelům katolické církve a už dnes se na konto epizody vyjádřil prezident Katolické ligy pro náboženská a občanská práva Bill Donohue. Vydal následující prohlášení: 

Epizoda South Parku s názvem Chlapec a kněz, která byla odvysílána 3. října, zobrazovala kněze jako pedofily. To je závadný fakt: téměř všichni sexuální násilníci – 8 z 10 – byli homosexuálové. Z toho důvodu by animované oběti měly být vyobrazeny jako dospělí, nikoli jako děti. V Hollywoodu je na tvůrce Southa Parku, Treye Parkera a Matta Stona, nahlíženo jako na odvážlivce. Ve skutečnosti to jsou zbabělci. Chce to odvahu, říkat pravdu. 

Za prohlášením byla uveřejněna mailová adrese Steva Labaniho, šéfa komunikace pro Comedy Central. Televizní kanál se zatím k situaci nevyjádřil, stejně tak tvůrci Trey Parker a Matt Stone. 

Domů
Sdílet
Diskuse