10. října 2019 22:38
Vl Mi

S Walesom sme po solídnom výkone remizovali 1:1 a skomplikovali sme si postup na ME 2020

Slováci v Trnave nastúpili proti reprezentácii Walesu.

Zápas, v ktorom išlo o veľa. Oba tímy si chceli uchmatnúť tri body, aby nestratili reálnu šancu postúpiť na Majstrovstvá Európy 2020. Pred duelom bola v skupine E slovenská futbalová reprezentácia druhá, mala 9 bodov rovnako ako Maďarsko. Skupinu viedlo Chorvátsko, Wales mal 6 bodov. Zápas sa odohral pred vypredaným hľadiskom v Trnave.

Prvých desať minút sa tímy len oťukávali. Zápas bol bez väčších šancí, ani jedna z reprezentácií sa nehrnula do útoku. Prvá veľká príležitosť sa rysovala v 11. minúte. Boženík vybojoval na súperovom ihrisku loptu a Hamšík ju potiahol z ľavej strany šestnástky. Nacentroval a k lopte sa dostal Mak, ten však trafil iba obrancu.

S Walesom sme prehrali 0:1 a postup na ME 2020 sa komplikuje. S Chorvátskom pôjde o všetko Zdroj: Lukáš Grinaj/TASR

Wales sa postupne dostával do hry a prvú veľkú šancu si vypracoval v 24. minúte, Bale trafil spojnicu. O minútu na to, to hosťujúcemu tímu padlo, Moore po centre talentovaného mladíka Jamesa hlavou premenil na 0:1.

Futbalisti Walesu svedomito bránili a našich riadne dostupovali. Naša ďalšia väčšia šanca prišla v 36. minúte, Mak však opäť neprekonal brankára Hennesseyho. Dostali sme sa do tempa a vyvinuli sme tlak, no bez ďalšej veľkej šance. Kucka ešte tesne pred prestávkou predviedol individuálnu akciu, no lopta v sieti neskončila.

Chlapci sa v šatni zrejme oklepali, do druhého polčasu totiž nastúpili plní energie. Po siedmych minútach hry naša aktivita priniesla ovocie, Kucka vyrovnal na 1:1, z voleja to napálil k tyčke.

S Walesom sme prehrali 0:1 a postup na ME 2020 sa komplikuje. S Chorvátskom pôjde o všetko Zdroj: Martin Baumann/TASR

Od streleného gólu sme mali loptu na kopačkách častejšie ako súper, boli sme nasťahovaní na polovici súpera. Po hodine hry prišla ďalšia veľká šanca. Rusnák na hranici šestnástky vypálil prízemnú strelu, ktorú brankár vyrazil len pred seba. K dorážke sme sa však nedostali, waleský obranca loptu upratal. O pár minút neskôr opäť vypálil Kucka, no lopta v sieti neskončila.

V 67. minúte vystrčili rohy aj futbalisti Walesu. Po nenápadnej akcii nás zachraňoval Dúbravka, reflexívne zneškodnil strelu súpera. V 77. minúte zahrával Wales rohový kop a opäť to bola veľké šanca, stav sa však nemenil. V 87. minúte musel ísť po druhej žltej karte do šance slovenský obranca Gyomber.

V kvalifikácii na ME 2020 nás čakajú ešte dva zápasy. Najskôr proti Chorvátsku 16. novembra, potom o tri dni proti Azerbajdžanu. Postúpiť môžu až 4 tímy, teraz je na čase vytiahnuť postupovú kalkulačku.