Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 7. 12. 2019 svátek má Ambrož, Benjamín

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Zajímavosti - Lidé
0
Jakub Paulík
19. říjen 2019, 18:16

Speciální Boeing měl odolat jaderné válce, zničil ho ale pták

Náhodně letící pták se postaral o zneškodnění jednoho z motorů.

Jakub Paulík
19. říjen 2019, 18:16

Boeing z dílny amerického námořnictva s názvem E-6 Mercury byl postaven, aby odolal i jaderné válce. Během testovacího letu ale stroj zneškodnil náhodně letící pták, který se postaral o zničení jednoho z motorů, informuje portál Navy Times.

 

E-6 Mercury byl v minulosti popisován jako „nejsmrtelnější letadlo, o kterém jste nikdy neslyšeli“. Ve skutečnosti by měl ale daný stroj sloužit spíše jako řídící základna, protože k výbavě letadla nepatří žádný zbraňový arzenál.

 

 

 

V období, kdy by byly pozemní základny zničeny jadernou válkou, by tedy Američané mohli vydávat příkazy přímo z letadla. To by bylo propojené na prezidenta a ministra obrany, kteří by jeho prostřednictvím ovládali balistické mezikontinentální rakety, letecké bombardéry a ponorky.

 

Zmíněná událost, kdy pták zneškodnil jeden z motorů letadla, se měla odehrát 2. října tohoto roku. E-6 Mercury se již v současné době opět vznáší v oblacích, ale škody způsobené zničením motoru vyšly na minimálně 2 miliony dolarů.

 

 

Další nehoda E-6 Mercury byla zaznamenána ještě v únoru téhož roku, kdy ocas letadla strhl horní část hangáru. Na palubě se ale v dané době nacházela pouze jedna osoba, která naštěstí nebyla zraněna. Znovu však šlo o nehodu, která stála nemalé peníze.

Zdroj: navytimes.comNáhledový obrázek: wikimedia / arcturus Tagy: usa, vojna, armada, boeing, nukleárna, US Navy, E-6 Mercury
Ohodnoť článek
4
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
11:03
Počet lidí, kteří přišli při výbuchu plynu o život, stoupl na 7. Panelák nesplňoval bezpečnostní předpisy, už před dvěma lety Počet lidí, kteří přišli při výbuchu plynu o život, stoupl na 7. Panelák nesplňoval bezpečnostní předpisy, už před dvěma lety.
10:22
Napříč celou Amerikou za 27 hodin 25 minut. To je nový extrémně ilegální Cannonball record.
8:19
Ester Ledecká zvítězila v lyžařském Světovém poháru na trati v kanadském Lake Louise. Ve sjezdu byla o 35 setin vteřiny rychlejší než Švýcarka Corinne Suterová, která skončila na druhém místě.
NAHORU
Nejčtenější