Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. dubna 2020 v 18:26
Čas čtení 0:48
Ondřej Jarůšek

Česko přijme pacienty z Francie, budou v Brně, řekl Babiš. Počet mrtvých u nás stoupl na 67

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Premiér Andrej Babiš informoval o tom, že Česko přijme pacienty z Francie.

V České republice se novým druhem koronaviru SARS-CoV-2 nakazilo již 4 543 osob, zároveň si nemoc Covid-19 vyžádala již 67 obětí. Kromě toho se však u nás už 96 pacientů uzdravilo. Celkově bylo v Česku provedeno přes 80 tisíc testů. O aktuálních údajích informovalo ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách.

Doporučeno
Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě Při osmihodinovém výslechu nám nedali ani napít. Zažil jsem peklo a jsem rád, že jsem z něj pryč, říká Čech uvíznutý v Ugandě 2. dubna 2020 v 14:01

Premiér republiky Andrej Babiš během dnešního odpoledne uvedl, že Česko pomůže Francii. Ta nás požádala o pomoc s hospitalizací pacientů, celkem k nám bude proto převezeno 6 osob. Francouzští pacienti budou transportováni do Fakultní nemocnice Brno. „Po Itálii, Španělsku a Slovinsku je to další evropská země, které rádi pomůžeme,“ napsal Babiš na Twitter.

Francie se stejně jako další země potýká s pandemií koronaviru, kvůli kterému platí přísná opatření i u nás. Platí zákaz volného pohybu osob, na veřejnosti se musí nosit roušky a žáci a studenti nechodí do školy. Podle ministra školství Roberta Plagy však mohli do školních lavic vrátit v druhé polovině května.

Domů
Sdílet
Diskuse