Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. července 2020 14:51
Čas čtení 1:49
Antonín Havlík

Možná jsme na začátku 2. vlny koronaviru v Česku, je riziková doba. Zvážil bych cestu do Egypta a Turecka, řekl Prymula

NEWS ČESKO KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Epidemiolog Roman Prymula dal několika médiím rozhovor o aktuální situaci koronaviru v Česku. Co z jeho slov vyplývá?

O příchodu druhé vlny koronavirové nákazy v Česku se hovoří už nějakou dobu. V zemi je přes 5 tisíc osob nakažených covidem-19 a ve středu tento počet stoupl o 247, což je nejvíce od konce června. Vládní poradce pro zdravotnictví a výzkum Roman Prymula v rozhovorech pro Seznam Zprávy, Novinky a Blesk promluvil o aktuálním stavu. 
 

Česká republika podle epidemiologa není jedinou zemí, ve které se zvyšuje počet nakažených. Avšak situace v Karviné se podle něj stala závažnou poté, co se nepovedlo dostatečně rychle monitorovat a izolovat ohniska nákazy.

Možná jsme na začátku 2. vlny koronaviru v Česku, je riziková doba. Zvážil bych cestu do Egypta a Turecka, řekl Prymula
Zdroj: Vláda ČR
Doporučeno
Povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách. Česko od pondělí zřejmě znovu zavede plošná opatření Povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách. Česko od pondělí zřejmě znovu zavede plošná opatření 23. července 2020 13:04

Vizualizace k 23. 7. 2020

Prymula covid v Česku
Zdroj: MZČR

Prymula covid v Česku
Zdroj: MZČR

Druhá vlna v Česku podle něj zatím není, ale „důvod obávat se“ tady podle Prymuly prý trochu je. „Musíme dělat vše pro to, aby u nás druhá vlna nenastala. Pro mě je druhá vlna to, že dojde k exponenciálnímu nárůstu, tak jak to vidíme třeba na křivce Izraele,“ uvedl pro Novinky.cz případ země, kde byl velký rozmach nákazy, který se pak podařilo kontrolovat, ale následně tam přišel druhý vrchol, který byl co do počtu nakažených ještě silnější než ten první. 

Domů
Sdílet
Diskuse